پرداخت کمک هزینه یارانه دستمزد به بیش از 2 هزار و 500 نفر در هرمزگان

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: در راستای اجرای طرح یارانه دستمزد، تاکنون به 2 هزار و 539 نفر در استان، کمک هزینه یارانه دستمزد به مبلغ بیش از 14 میلیارد ریال پرداخت شده است.
پرداخت کمک هزینه یارانه دستمزد به بیش از 2 هزار و 500 نفر در هرمزگان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، "هادی ابراهیمی" افزود: طرح یارانه دستمزد یکی از برنامه‌ها و سیاست‌های دولت در حوزه اشتغال است که در راستای حمایت نیروی کار شغلی اولی و کارفرمایان، دولت وجهی را به عنوان یارانه به کارفرمایان متقاضی دارای شرایط پرداخت می کند.

وی اظهارکرد: در صورت جذب نیروی کار شغل اولی در بنگاههای اقتصادی استان، ۳۰ درصد مبلغ دستمزد نیروی کار به صورت یارانه از طرف دولت به مدت یک سال به کارفرمایان پرداخت می‌شود.

وی تصریح کرد: نیروی کار باید دارای مدرک تحصیلی دیپلم و بالاتر( اولویت با دانش آموخته دانشگاهی)، حداکثر 37 سال ( برای زنان سرپرست خانوار جوینده کار شرط سنی تا سقف 45 سال است)، باشد تا بتواند از مزایای این طرح استفاده کند.  

کاهش هزینه های بکارگیری نیروی کار جدید برای کارفرما به منظور پایداری تولید و اشتغال، افزایش فرصت اشتغال بویژه برای دانش آموختگان دانشگاهی در بازار کار، حمایت از ارتقاء تولید داخلی وبنگاههای بخشهای تعاونی و خصوصی به شدت آسیب دیده از پدیده شیوع کرونا از اهداف اصلی این طرح است و متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت pyd.mcls.gov.ir جهت ثبت نام اقدام کنند

 

۱۷ فروردین ۱۴۰۰ ۱۴:۲۶
کد خبر : ۲۳۶,۹۳۴
کلیدواژه ها: پرداخت یارانه دستمزد,کارفرمایان هرمزگان,جذب نیروی شغل اولی در کارگاه,بنگاههای اقتصادی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید