۶۰ درصد شکایات کارگری در اردبیل به صورت الکترونیکی رسیدگی شد

مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اردبیل گفت: طی سال گذشته حدود ۶۰ درصد پرونده‌های شکایت کارگری و کارفرمایی در هیات‌های تشخیص به صورت الکترونیکی رسیدگی شد.
شکایت کارگری

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، رحیمی یونسی با اعلام انجام الکترونیکی ثبت شکایات کارگری و کارفرمایی گفت: طی سال گذشته تعداد ۶ هزار و ۹۵۰ دادخواست در مراجع حل اختلاف مدیریت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اردبیل ثبت شد.

وی با بیان این که رعایت سه جانبه گرایی یکی از الزامات مهم در برگزاری جلسات رسیدگی به شکایات کارگری و کارفرمایی است عنوان کرد:تعداد ۴ هزار ۴۹۵ فقره پرونده در هیات‌های تشخیص این اداره رسیدگی و منجر به صدور رای اولیه شده است.

مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اردبیل ضمن بیان این که طرفین دعوی حداکثر 15 روز فرصت اعتراض به آرای صادره در هیات تشخیص دارند، گفت:  تعداد ۲ هزار ۴۵۵ فقره پرونده نیز به صورت مجدد با اعتراض طرفین در هیات حل اختلاف رسیدگی شده است.

یونسی با عنوان این که تعداد ۵ شعبه هیات تشخیص و ۳ شعبه حل اختلاف وظیفه رسیدگی به دعاوی کارگری و کارفرمایی را دارند، افزود: طی سال گذشته نزدیک به ۶۰ درصد پرونده‌های هیات تشخیص به صورت الکترونیکی رسیدگی شد.

۱۸ فروردین ۱۴۰۰ ۱۷:۰۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |
کد خبر : ۲۳۶,۹۷۵
کلیدواژه ها: شکایت کارگری و کارفرمایی,سامانه جامع روابط کار,مدیرکل کار اردبیل,نحوه شکایت کارگر,آموزش ثبت نام سایت روابط کار,آرای سازشی شکایت کارگری اردبیل

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید