تشکیل 65 تعاونی جدید در لرستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: در سال 99 بیش از 65شرکت تعاونی در حوزه های مختلف استان تشکیل شده است.
تشکیل 65 تعاونی جدید در لرستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب با اشاره به اینکه هر سال براساس توانمندی های بومی و محلی تعاونی های جدید در استان تشکیل می شود، بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی های به عمل آمده در سال 1399 تعداد 65 تعاونی جدید با اشتغال یک هزار و  190 فرصت شغلی در استانلرستانتشکیل شده ، که نسبت به برنامه پیش بینی شده 112 درصد تحقق داشته است .

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان افزود: همچنین  امسال باهدف تحقق شعار مقام معظم رهبری  (مد ظله العالی )و کمک در حوزه کار و تولید، تلاش می شود واحدهای تولیدی و تعاونی راکد استان احیاء و به چرخه تولید بازگردند.

آشتاب گفت: هم اکنون تعداد 2هزار و 867تعاونی فعال با اشتغال 28هزار نفر در لرستان وجود دارد که از این تعداد 478تعاونی مربوط به بانوان است.

وی با بیان این که تعاونی‌های لرستان سال گذشته بیش از 34 هزار و 430 دلار از محصولات خود را به خارج از کشور صادر کرده‌اند،اظهار کرد: این صادرات در حوزه خدمات، صنعت، معدن و کشاورزی بوده که از طریق گمرک‌های مختلف انجام شده است.

وی با بیان این که توسعه، ترویج فرهنگ کار گروهی، پیگیری مسائل و مشکلات و تقویت تعاونی ها در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها در کاهش نرخ بیکاری و ایجاد اشتغال موثر است، گفت: بر این اساس نیز در سال 99 در مجموع 46 هزار و 484 هزار نفر ساعت دوره‌ آموزشی مهارتی تخصصی، مدیریتی و مجازی برای تعاونگران لرستانی برگزار شده است.

۱۷ فروردین ۱۴۰۰ ۱۴:۱۲
کد خبر : ۲۳۶,۹۷۷
کلیدواژه ها: تشکیل تعاونی,فرصتهای شغلی تعاونی ها,لرستان,آشتاب

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید