۷۲۴ شغل جدید برای مددجویان بهزیستی قزوین ایجاد شد

معاون مشارکت‌های مردمی، اشتغال و مسکن بهزیستی استان قزوین گفت: براساس آمار ثبت شده در سامانه وزارت کشور بهزیستی استان قزوین در سال گذشته ۷۲۴ شغل جدید را برای مددجویان ایجاد کرده است.
۷۲۴ شغل جدید برای مددجویان بهزیستی قزوین ایجاد شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان قزوین ،غفار رمضانی معاون مشارکت‌های مردمی، اشتغال و مسکن بهزیستی استان قزوین گفت: براساس آمار ثبت شده در سامانه وزارت کشور بهزیستی استان قزوین در سال گذشته ۷۲۴ شغل جدید را برای مددجویان ایجاد کرده است.

وی با اشاره به چگونگی ایجاد اشتغال در بهزیستی استان قزوین اظهار کرد: تعهد ابلاغ شده بهزیستی استان قزوین در سال گذشته ۷۱۰ شغل بوده که خوشبختانه این اداره کل بیش از سقف تعیین شده برای معلولان جویای کار، اشتغال ایجاد کرده است.

وی افزود: برای ایجاد اشتغال مددجویان بهزیستی در استان قزوین  ۲۶۳  میلیارد ریال اعتبار ابلاغی تبصره ۱۶ و ۲۵۴ میلیارد ریال اعتبار تخصیصی توسط بانک ها در نظر گرفته شده بود که خوشبختانه محقق شده است.

وی گفت: یکی از روش های دیگر ایجاد فرصت اشتغال برای مددجویان بهزیستی پرداخت تسهیلات  قرض الحسنه خوداشتغالی و مشاغل خانگی بوده که در سال گذشته برای ۴۲۴ نفر از مددجویان با ۲۱۱ هزار و ۲۵۰ میلیون ریال اعتبار انجام شده است.

رمضانی اضافه کرد: پرداخت تسهلات قرض الحسنه در قالب کارفرمایی به عنوان مشوق جهت جذب مددجویان یکی از روش های دیگر ایجاد اشتغال در استان قزوین بوده که به میزان ۱۱ میلیارد ریال تخصیص یافته و منجر به اشتغال ۲۵ معلول جویای کار شده است.

معاون مشارکت‌های مردمی، اشتغال و مسکن بهزیستی استان قزوین تصریح کرد: در سال گذشته اعتباراتی هم در زمینه بیمه خویش فرمایی وکارفرمایی معلولان، بیمه خویش فرمایی وکارفرمایی نیازمندان جبران عدم کارایی معلولان و پرداختی به کانون معلولان تخصیص یافته است.

بهزیستی استان قزوین دارای ۱۱۰ هزار مددجو است.

۲۲ فروردین ۱۴۰۰ ۱۲:۵۳
کد خبر : ۲۳۷,۰۲۴
کلیدواژه ها: مددجویان بهزیستی قزوین

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید