اشتغال بیش از 2300 نفر با طرح پرداخت یارانه دستمزد در مازندران

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از اشتغال بیش از 2300 نفر با طرح پرداخت یارانه دستمزد در استان خبر داد و گفت: مازندران در این بخش جز سه استان برتر کشور است.
اشتغال بیش از 2300 نفر با پرداخت یارانه دستمزد در مازندران

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران، کامران اصغری با تبریک سال جدید تحقق شعار امسال را از اولویت‌های این اداره کل در سال جاری اعلام کرد و گفت: تحقق شعار «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» نیازمند اراده جمعی است.

وی با تأکید بر تلاش برای تحقق شعار سال، بیان کرد: حمایت و پشتیبانی از نیروی کار و تلاش برای رفع موانع تولید، مهمترین عامل در تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در نامگذاری امسال است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران تصریح کرد: طرح یارانه دستمزد یکی از برنامه‌ها و سیاست‌های دولت در حوزه اشتغال در شرایط فعلی بحران اقتصادی است که متاثر از شیوع ویروس کرونا و آسیب‌های وارده به بنگاههای اقتصادی تدوین و ابلاغ شده است.

اصغری کاهش هزینه‌های بکارگیری نیروی کار جدید برای کارفرما، افزایش فرصت اشتغال بویژه برای دانش آموختگان دانشگاهی در بازار کار،- حمایت از ارتقا تولید داخلی و ارتقا سطح سرمایه انسانی کارگاه‌های فعال و حمایت از بنگاههای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا را از اهداف این طرح برشمرد.

وی با اشاره به این که طرح یارانه دستمزد در دو مرحله اجرا شده است، افزود: هشت استان در مرحله اول و هشت استان دیگر در مرحله دوم دارای شرایطی از جمله نرخ بیکاری بالاتر از سایر استانها با عنوان استانهای کمتر برخوردار از اشتغال، استانهای مرزی و آسیب دیده از سیل سال 98 به اجرای طرح اضافه شدند که استان مازندران از جمله استانهای شرکت کننده در این طرح است که از ابتدای مهرماه سال گذشته دستورالعملهای مربوطه به استان ابلاغ شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران سهمیه استان مازندران در طرح یارانه دستمزد را 2 هزار و 39 نفر اعلام کرد و ادامه داد: تعداد قراردادهای منعقده (اشتغال ایجادشده) استان تاکنون 2 هزار و 328 نفر معادل 114 درصد انجام شد که مازندران در این بخش جز سه استان برتر کشور است.

اصغری در بخش دیگری اعتبار ابلاغی استان به بنگاههای آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا را 8000 میلیارد ریال برشمرد و گفت: تاکنون برای 21 هزار و 66 فقره پرونده 5444 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد.

وی از اشتغال تثبیت شده از محل پرداخت این تسهیلات را 45 هزار و 246 نفر در مازندران خبر داد و بیان کرد: درصد پرداختی به نسبت سهمیه ابلاغی 88 درصد بوده است که موفق شدیم رتبه دوم کشوری را در این بخش کسب کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اعلام این که  مهلت ثبت نام بنگاه ها برای دریافت تسهیلات تا 15 اسفندماه سال 1399 بوده است، گفت: 93 فقره پرونده به مبلغ حدود 760 میلیارد ریال نزد بانکهای عامل در دست بررسی است و مقرر شد بانکهای عامل در اسرع وقت نسبت به بررسی و تعیین تکلیف کلیه این پرونده‌ها اقدام کنند.

۱۷ فروردین ۱۴۰۰ ۱۴:۰۴
کد خبر : ۲۳۷,۰۴۰
کلیدواژه ها: تعاون_کار_رفاه_اجتماعی,طرح_پرداخت_یارانه_دستمزد,اشتغال,تسهیلات_کرونا

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید