مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر: بیش از 32 هزار نفر در استان بوشهر مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را فرا گرفتند

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: سنگ زیربنای موفقیت درک ارزش مهارت‌ها در کنار باور و پشتکار است و در همین راستا در سال گذشته 32 هزار و 145 نفر در دو بخش دولتی و خصوصی مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را در 10 شهرستان استان بوشهر فرا گرفتند.
بیش از 32 هزار نفر در استان بوشهر مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را فراگرفتند
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر، عبدالمجید دراهکی در نشست برنامه ریزی آموزش های مهارتی استان در سال 1400 ضمن اشاره به تحقق 97 درصدی آموزش های بخش خصوصی استان بوشهر در سال گذشته، افزود: آموزشگاه های خصوصی استان با تعهد آموزش یک میلیون و 900 هزار و ۶۶۳ نفر ساعت، در چهار خوشه خدمات، صنعت، فرهنگ و هنر و کشاورزی یک میلیون و 888 هزار و 786 نفر ساعت آموزش را ارائه کردند.
وی با بیان اینکه مهارت افزایی و آموزش امر مهمی است که باید به آن پرداخته شود، اضافه کرد: 12 هزار و 364 نفر دوره در آموزشگاه های آزاد شامل 7 هزار و 499 نفر دوره زن و ۴ هزار و 865 نفر دوره مرد برگزار شده است.
دراهکی با اشاره به فعالیت 15 مرکز ثابت و 8 شعبه سیار دولتی در این استان، گفت: در مجموع 20 هزار و 581 نفردوره آموزش‌های مهارتی در قالب 606 حرفه به صورت حضوری و مجازی در مراکز دولتی این استان در شرایط کرونایی و خاص جامعه ارائه شده است.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در بخش دولتی را در رشته‌های تراشکاری، جوشکاری، برق، الکترونیک، ابزار دقیق، مکانیک خودرو، صنایع چوب، پرورش ماهی در قفس، پروش میگو، تعمیر موتور قایق بنزینی، کارآفرینی، ایمنی و بهداشت، تراش سی ان سی، عمران، و ...دانست و ادامه داد: در ارائه آموزش‌های مهارتی در بخشهای صنایع، روستایی، ثابت و سیار شهری، پادگان، زندان، مهارت آموزی در محیط کار واقعی، عشایر، مراکز درمان اجباری، کارگاه‌های صنایع و اصناف و سکونتگاه‌های غیر رسمی اداره کل استان موفق به تحقق اهداف آموزشی شده است.
دراهکی مراکز آموزش فنی و حرفه ای را فرصتی برای جوانان جویای کار و فاقد شغل دانست و خاطرنشان کرد: آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، افزایش توانمندی های علمی و عملی، تربیت نیروی انسانی ماهر و ایجاد شغلی هدفمند و پویا را برای متقاضیان آموزش های مهارتی در اولویت قرار داده است.
وی تاکید کرد: سیاست آموزشی در مراکز آموزش و فنی وحرفه ای مبنی بر ارائه آموزش‌ها به شکل رایگان است اما برخی صاحبان صنایع از این فرصت بهره لازم را نمی‌برند و گاها از این قابلیت بی اطلاع هستند که می‌طلبد رسانه‌های جمعی جهت تحقق این مهم درکنارآموزش های فنی و حرفه‌ای گام بردارند.
۱۷ فروردین ۱۴۰۰ ۱۲:۳۳
کد خبر : ۲۳۷,۰۶۴
کلیدواژه ها: افزایش توانمندی, مهارت آموزی, موفقیت, فنی و حرفه ای, استان بوشهر

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید