نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به بوشهر: حفظ فرصت های شغلی و توسعه اشتغال نیروی کار جدید از اولویت های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است

مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: رفع مشکلات بنگاههای اقتصادی مشکل دار و گره گشایی و تسهیل امور آنان برای صیانت از نیروی کار، حفظ فرصتهای شغلی و توسعه اشتغال نیروی کار جدید از اولویت های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.
حفظ فرصتهای شغلی و توسعه اشتغال نیروی کار جدید از اولویت های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر، کریم یاوری مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان بوشهر گفت: حسب دستور  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کمیته پشتیبانی از تولید با محوریت معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال و کمیته مانع زدایی با محوریت دبیر هیات امناء سازمان ها و صندوقها برای تحقق منویات مقام معظم رهبری تشکیل شده است
مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: تامین تسهیلات ارزان و آسان که به سهولت در اختیار سرمایه گذاران و کارآفرینان و کارفرمایان بنگاههای اقتصادی قرار گیرد، مورد تاکید قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: توجه به بیمه، بازنشستگی و درمان نیروی کار و مشمول از جمله تاکیدات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مسئولان کمیته های پشتیبانی و مانع زدایی است.
یاوری افزود: بر حسب دستور صادره از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تسهیل گری در امر ایجاد بنگاههای اقتصادی خصوصی و تعاونی، مانع زدایی از روند تولید و کارآفرینی و سهولت در اجرای قوانین و مقررات حاکم بر کار و تولید و توجه جدی به رفع موانع از پیش پای تولیدکنندگان و کارآفرینان و سرمایه گذاران مورد تاکید قرار گرفته است.
مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهارکرد: رفع مشکلات بنگاههای اقتصادی مشکل دار و گره گشایی و تسهیل امور آنان برای صیانت از نیروی کار، حفظ فرصتهای شغلی و توسعه اشتغال نیروی کار جدید از اولویت های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.
 وی اظهار کرد: یکی از راههای تحقق شعار سال توجه ویژه به امر مهارت آموزی و آموزشهای فنی و حرفه ای نیروی کار است. نیروی کار با دانش و مهارت کافی و داشتن حرفه و تخصص لازم می تواند کمک موثری در پشتیبانی امر تولید قلمداد شود.
یاوری خاطر نشان کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه ای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آماده است تا نیروی کار مورد نیاز بنگاههای اقتصادی کشور را با سهل ترین شیوه ممکن و در عین حال روشهای نوین ارائه آموزشهای مهارتی و حرفه ای آموزش دهد.
در استان بوشهر طی سال 99 با تشکیل 64 جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با همت و تدبیر استاندار و اعضاء کارگروه، 708 پرونده مطروح و طی 832 مصوبه مشکلات واحدهای مشکلدار استان بررسی و مورد رسیدگی قرار گرفته است.
۱۷ فروردین ۱۴۰۰ ۱۳:۵۲
کد خبر : ۲۳۷,۰۹۸
کلیدواژه ها: مشکلات بنگاههای اقتصادی, فرصتهای شغلی, رفع موانع تولید, مهارت کافی, استان بوشهر

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید