بیش‌از ۱۸ هزار نفر در سیستان و بلوچستان مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را فرا گرفتند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: توسعه آموزش‌های مهارتی رایگان به صورت جدی در دستور کار قرار دارد که در همین راستا سال گذشته ۱۸ هزار و ۵۴۲ نفر در بخش دولتی مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را در این استان فرا گرفتند.
توسعه آموزش های مهارتی در سیستان و بلوچستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، خداداد اولیایی افزود: هفت هزار و ۵۱۳ نفر از مجموع فراگیران آموزش‌های فنی و حرفه ای پارسال را بانوان و ۱۱ هزار و ۲۹ نفر را مردان تشکیل می دادند.
وی با اشاره به فعالیت ۲۴ مرکز ثابت و آموزش در دانشگاه ها، روستاها، پایگاه های سیار شهری و حاشیه شهرها در استان، اظهار کرد: در مجموع ۱۸ هزار و ۵۴۲ دوره آموزشی و حرفه ای به صورت حضوری و مجازی در مراکز دولتی این استان در شرایط کرونایی و خاص جامعه برگزار شده است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بیان کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بخش دولتی در رشته‌های جوشکاری، برق، الکترونیک، ابزار دقیق، مکانیک خودرو، صنایع چوب، کارآفرینی، رایانه، طراحی دوخت و غیره انجام می شود.
اولیایی گفت: اداره کل فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان در ارائه آموزش‌های مهارتی در بخش های صنایع، روستایی، ثابت و سیار شهری، پادگان، زندان، مهارت آموزی در محیط کار واقعی، عشایر، مراکز درمان اجباری، کارگاه‌های صنایع و اصناف و سکونتگاه‌های غیررسمی موفق به تحقق اهداف آموزشی شده است.


۱۸ فروردین ۱۴۰۰ ۰۹:۰۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |
کد خبر : ۲۳۷,۱۲۲
کلیدواژه ها: آموزش مهارتی , فنی و حرفه ای , سیستان و بلوچستان , خداداد اولیایی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید