در راستای پشتیبانی و مانع زدایی تولید صورت گرفت:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان: زمینه توسعه روزافزون تولیدات کارخانه قارچ کشت اورامان سبز فراهم می شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان در راستای پشتیبانی و مانع زدایی تولید؛ برای دومین بار از کارخانه قارچ کشت اورامان سبز "بزرگترین کارخانه قارچ غرب کشور" در سروآباد بازدید کرد.
بازدید مدیر کل کار کردستان از کارخانه قارچ کشت اورامان سبز "بزرگترین کارخانه قارچ غرب کشور" در سروآباد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان، برهان صلواتی در این بازدید با اشاره به پرداخت ۱۱ میلیارد تومان تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی و اشتغال پایدار روستایی به این واحد تولیدی گفت: تلاش می‌کنیم از طریق تعاونی‌های فراگیر روستایی و بانوان، زمینه توسعه روزافزون تولیدات کارخانه قارچ کشت اورامان سبز را فراهم کنیم.

مدیرعامل کارخانه قارچ سبز اورامان کشت نیز در این بازدید با اشاره به راه اندازی و فعالیت ۲۰ سالن پرورش قارچ با سالانه ۱۵۰۰ تن تولید و در دست احداث بودن فاز توسعه ۴ ساله دیگر گفت: در حال حاضر ۱۰۰ نفر بیمه شده به صورت مستقیم در این واحد مشغول به کار هستند که ۱۳ نفر از آنان به صورت مددجو و از محل طرح مشوق های اشتغالزایی دولت از جمله یارانه دستمزد به کار گرفته شده اند.

وی با بیان این که قارچ تولید شده در این کارخانه، با کیفیت ترین قارچ در بازار کشور محسوب می‌شود که بخشی از آن به کشورهای هلند، کویت، دبی و... صادر می‌شود تاکید کرد: در حال حاضر مشکل به وجود آمده در زمینه تهیه کمپوست به عنوان مواد اولیه مورد نیاز تولید کارخانه، این واحد اشتغالزایی را با خطر جدی مواجه کرده است.

۲۵ فروردین ۱۴۰۰ ۱۴:۲۳
کد خبر : ۲۳۷,۱۹۱
کلیدواژه ها: پشتیبانی و مانع زدایی تولید, سروآباد, مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان, برهان صلواتی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید