۳۷۰۰ فرصت شغلی در سیستان و بلوچستان مورد حمایت قرار گرفت

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: در سال ۹۹ با استفاده از همه توان و ظرفیت کارگروه تخصصی اشتغال، ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و کمیسیون کارگری شورای تامین استان، سه هزار و ۷۰۰ کارگر در سطح استان مورد حمایت قرار گرفتند و از ریزش این فرصت های شغلی جلوگیری شد.
۳۷۰۰ فرصت شغلی در سیستان و بلوچستان مورد حمایت قرار گرفت

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، مهرداد جهاندیده در شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان که با حضور حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد با بیان این مطلب افزود: با توجه به این که سیستان و بلوچستان دارای بیش از 220 هزار بیمه شده اصلی تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی است، تلاش زیادی می شود تا مشاغل موجود و کارگران شاغل در استان با وجود تنگناهای اقتصادی حاکم بر جامعه، مورد حمایت قرار گیرند .

وی اظهار کرد:  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با شرح وظایف گسترده، جامعه هدف زیادی را تحت پوشش خدمات خود از جمله مهارت آموزی، پولی و بانکی، بهزیستی، درمان، بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان قرار داده است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان ادامه داد: سال گذشته به سه هزار و ۲۰۰ دادخواست در مراجع حل اختلاف کار این استان رسیدگی شده است.
جهاندیده گفت: ۳۷ درصد آرای صادره در مراجع حل اختلاف کار سطح استان به صورت سازشی صادر شده است.
وی به اقدامات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دوران شیوع ویروس کووید ۱۹ نیز اشاره کرد و افزود: یکی از مهمترین این اقدامات، تحت پوشش قراردادن کارگران بیکار شده متاثر از شیوع این ویروس بود که به آنها بیمه بیکاری ایام کرونا پرداخت شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اظهار کرد: در استان سیستان و بلوچستان حدود ۱۰ هزار نفر برای بیمه بیکاری ایام کرونا ثبت نام کردند که قریب به ۸ هزار نفر به مدت ۳ ماه مشمول این بیمه شدند.
 
۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۱۰:۵۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |
کد خبر : ۲۳۷,۲۲۹
کلیدواژه ها: حسینعلی شهریاری,مهرداد جهاندیده,نماینده مردم زاهدان,رییس کمیسیون بهداشت و درمان,شورای هماهنگی دستگاه های تابعه,سیستان و بلوچستان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید