مدیر کل تعاون، کارو رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی: امنیت شغلی با پشتیبانی و مانع زدایی از تولید میسر می‌شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی امنیت شغلی را دغدغه کارگران دانست و گفت: امنیت شغلی فقط در «قرارداد کار» خلاصه نمی‌شود و امنیت روانی و سایر شاخصه‌های دیگر هم از مؤلفه‌های امنیت شغلی محسوب می‌شود.
امنیت شغلی با پشتیبانی و مانع زدایی از تولید میسر می‌شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی، حسین فتحی در نشست هماهنگی بزرگداشت هفته کارگر که با حضور اعضای تشکل‌های کارگری در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، امنیت شغلی را دغدغه کارگران دانست و اظهار کرد: ممکن است کارگر یک مجموعه‌ای قرارداد سی ساله داشته باشد ولی مؤلفه‌های دیگر اشتغال را نداشته باشد، فاقد امنیت شغلی است، لذا باید در راستای بهبود شرایط و افزایش امنیت شغلی تلاش کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی، با تاکید بر اینکه «آزادی شغلی» بالاتر از «امنیت شغلی» است، تصریح کرد: هر کارگری که آزادی شغلی داشته باشد، امنیت شغلی هم خواهد داشت و تلاش ما رسیدن به آزادی شغلی برای کارگران است.

وی قوانین مختلف کارگری را بستگی به مقتضای زمان، دارای حرکت رو به جلو دانست و گفت: انعطاف شغلی و امنیت شغلی رویکرد اغلب قانون گذاری‌ها برای قشر کارگر است و تلاش شده دغدغه‌های تولید را شناسایی کرده و با پشتیبانی و مانع زدایی، مشکلات کارگران که یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های فرآیند تولید است، برطرف کنیم.

فتحی با اشاره به این که معتقدم اگر از کارفرما و تولید و... حمایت کنیم، به امنیت شغلی کارگران منجر می‌شود، خاطرنشان کرد: از سوی دیگر هم، بر اساس تاکید مقام معظم رهبری، پشتیبانی و مانع زدایی از تولید هم، امنیت شغلی ایجاد خواهد کرد.

وی با بیان اینکه اگر کارگر قرارداد ده ساله یا سی ساله داشته باشد ولی محیط کسب و کار و تولید، آلاینده باشد یا آرامش روانی نداشته باشد، امنیت شغلی وجود ندارد، گفت: رسیدن به تمامی مؤلفه‌های آزادی شغلی و امنیت شغلی باید رویکرد قوانین و دستورالعمل‌های اجرایی قرار گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی، با تاکید بر اینکه باید درد کارگران و راه‌های برون رفت و کارهای انجام شده بیان شود تا موانع را برداریم، ابراز داشت: با همدلی کمیسیون کارگری، مشکلات حاد کارگری قبل از وقوع چاره اندیشی کرد چراکه همه برای حمایت از تولید پیگیری می‌کنیم.

وی با اشاره به برنامه‌های هفته کارگر در استان آذربایجان شرقی اضافه کرد: اگر شرایط کرونا اجازه دهد، تمام روسای ادارات کار شهرستان‌ها، پیش از خطبه‌های نمازجمعه هر شهر در مورد هفته کارگر سخنرانی خواهند کرد. ضمن اینکه مسابقات فرهنگی و... در خصوص کرامت کارگر و نقش کارگر در تولید ملی و بهره وری در فضای مجازی پیگیری می‌شود.

فتحی تاثیرگذاری فضای مجازی را یادآور شد و گفت: بیشتر برنامه‌ها در بستر فضای مجازی برگزار خواهد شد و در صورت برگزاری حضوری، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید باشند.

 
۲۲ فروردین ۱۴۰۰ ۱۴:۱۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |
کد خبر : ۲۳۷,۲۶۲
کلیدواژه ها: حسین فتحی, مدیرکل تعاون،کار ور فاه اجتماعی آذربایجان شرقی, پشتیبانی ها و مانع زدایی ها,امنیت شغلی, هفته کارگر, قراردادکار

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید