عملکرد بخش اشتغال استان همدان تشریح شد

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان در جلسه کارگروه اقتصادی اشتغال و سرمایه گذاری عملکرد اشتغال استان را تشریح کرد.
عملکرد بخش اشتغال استان همدان تشریح شد
  به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان همدان، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان در جلسه کارگروه اقتصادی اشتغال و سرمایه گذاری با اشاره به اشتغال ثبت شده استان در سال ۹۹ اظهارکرد: با توجه به برنامه محوری و رهنمودهای استاندار پر تلاش استان و مساعی معاون   هماهنگی امور اقتصادی استانداری و همکاری خوب فرمانداران، دستگاههای اجرایی و بانک های استان  تعداد ۲۵ هزار و ۱۷۳ نفر اشتغال در بخش مسکن و غیر مسکن ایجاد شده است که این رقم معادل ۱۲۹ درصد میزان پیش بینی شده است.
  احمد توصیفیان افزود: تعداد ۱۴ هزار و ۴۵۴ نفر برای اولین بار نزد سازمان تامین اجتماعی و صندوق بیمه روستاییان و عشایر بیمه شده‌اند.
  وی گفت: در جهت ایجاد اشتغال مذکور ۷۴ هزار و 438 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی و تسهیلات بانکی به غیر از  اعتبارات تملک دارایی ها انجام شده است که نسبت به سرمایه گذاری پیش بینی شده در سند توسعه اشتغال ۱۳۶ درصد تحقق را نشان می دهد.
 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در خصوص پرداخت تسهیلات روستایی اظهار کرد: سهمیه تخصیصی استان  در پنج مرحله و به مبلغ ۴۴۱۷ میلیارد ریال به استان تخصیص داده شده که تاکنون مبلغ ۴۷۹۶ میلیارد ریال عقد قرارداد و پرداخت شده است و خوشبختانه در پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی استان همدان رتبه برتر کشور را به دست آورد که  در نتیجه کسب این رتبه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از استاندار همدان و اداره کل متبوع تقدیر کرده  است.
  توصیفیان درخصوص تسهیلات کرونا اظهار کرد: در بخش تسهیلات کرونا  باهمکاری خوب بانک‌های عامل مبلغ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.
در این جلسه سیدسعید شاهرخی استاندار همدان با اشاره به اهداف سند راهبردی توسعه استان که تکلیف دستگاه‌های استان را در جهت توسعه ایجاد اشتغال پایدار مشخص نموده است از عملکرد دستگاه‌های اجرایی ،بانک ها، دستگاه‌های نظارتی و حمایتی همچنین حوزه اقتصادی استانداری و فرمانداران و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تقدیر کرد و گفت: با ایجاد اشتغال ۲۵ هزار نفر که اطلاعات آنها در سامانه رصد ثبت شده است  که حدود ۷۵ درصد از آنها تحت پوشش بیمه قرار گرفتند واین امرباعث تحقق اهداف برنامه راهبردی استان و کسب رتبه های برتر شده است.
 شاهرخی  افزود: میزان این سرمایه گذاری ها با احتساب تملک دارایی ها و اعتبارات هزینه‌ای در زمینه زیرساخت ها به بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.
۲۵ فروردین ۱۴۰۰ ۱۳:۳۵
روابط عمومی اداره کل تعاون,کارورفاه اجتماعی استان همدان |
کد خبر : ۲۳۷,۳۲۴
کلیدواژه ها: تقدیر استاندار از مدیر کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان همدان ,کارگروه اقتصادی استان همدان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید