شریعتمداری به عراق سفر کرد؛ سند برنامه اقدام مشترک پنج ساله بین وزارت کار ایران و عراق امضا می شود

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی به منظور گفت و گو پیرامون موضوعات مشترک و گسترش تعاملات و روابط در حوزه های مرتبط با این وزارتخانه، شب گذشته به عراق سفر کرد.
سند برنامه اقدام مشترک پنج ساله بین وزارت کار ایران و عراق امضا می شود
مدیرکل امور بین‌الملل وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی با اعلام این خبر گفت: علاوه بر گفت و گو در خصوص زمینه های مختلف ،سند برنامه اقدام مشترک پنج ساله بین وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و وزارت کار و امور اجتماعی عراق امضا می شود.
 علی حسین شهریور، سند همکاری را مرتبط با حوزه های روابط کار،اشتغال،فنی و حرفه ای،رفاه و تامین اجتماعی و برگزاری کمیته های مشترک دانست و از آن به عنوان نقشه راه همکاری های دو کشور یاد کرد.
وی دیدار با برخی مقامات از جمله وزرای کار و دارایی و بازدید از مراکز آموزش فنی و حرفه ای را از جمله برنامه های سفر دو روزه شریعتمداری به عراق برشمرد.
مدیرکل امور بین‌الملل همچنین یادآور شد؛در طول یک سال گذشته به رغم شرایط حاصل از شیوع کرونا و عدم امکان برقراری ارتباط، زمینه گسترش همکاری‌ها با دوازده کشور فراهم و برنامه ریزی شد.
وی تاکید کرد: وزارتخانه زمینه همکاری‌های مشترک و دوجانبه با کشورهای روسیه، مکزیک، بلغارستان، ارمنستان، افغانستان، آذربایجان، قطر،. ترکمنستان، فنلاند،تاجیکستان، عراق و قرقیزستان را در حوزه های روابط کار، اشتغال، آموزش‌های فنی و حرفه ای، تامین اجتماعی و ... فراهم نمود.
۲۲ فروردین ۱۴۰۰ ۰۹:۵۶
کد خبر : ۲۳۷,۳۲۹
کلیدواژه ها: اقدام مشترک,ایران و عراق,سند برنامه,وزارت تعاون,علی حسین شهریور

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید