39 درصد از جمعیت استان کرمانشاه تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند

مدیرکل تأمین اجتماعی استان کرمانشاه گفت: هم اکنون ۷۶۸ هزار و ۵۶۲ نفر در کرمانشاه زیرپوشش خدمات بیمه تامین اجتماعی قرار دارند که حدود ۳۹ درصد از جمعیت ۲ میلیون نفری استان را شامل می‌شود.
39 درصد از جمعیت استان کرمانشاه تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه ایمان بیوس ، از مجموع افراد زیرپوشش اداره کل تامین اجتماعی کرمانشاه ۲۴۸ هزار و ۵۵۳ نفر بیمه شدگان اصلی هستند و بقیه افراد تبعی تحت پوشش به حساب می آیند.

وی افزود: همچنین تعداد مستمری بگیران اصلی و تبعی اداره کل تامین اجتماعی استان کرمانشاه ۱۲۱ هزار و ۷۰۷ نفر است.  

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمانشاه گفت: افزایش سنواتی حقوق و همچنین میزان متناسب‌سازی مرحله دوم طبق ماده ۹۶ از فروردین ماه در فیش حقوقی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی لحاظ می‌شود.

وی با بیان این که میزان پرداختی به بازنشستگان براساس سابقه کاری آنها متفاوت است، توضیح داد: بازنشسته‌ای که در سال ۱۳۹۹ حقوق حداقلی یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان دریافت کرده با اجرای مرحله اول متناسب سازی در مرداد ۱۳۹۹ و با داشتن ۳۰ سال سابقه؛ حقوق وی به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و با اجرای ماده ۹۶ و متناسب سازی مرحله دوم در فروردین ماه سال جاری حقوق اش به چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: برای کسانی که کمتر از ۳۰ سال خدمت دارند حقوقشان به تناسب کاهش و برای کسانی که بیش از ۳۰ سال خدمت کرده اند این رقم به نسبت بیشتر است.

بیوس همچنین گفت: کسانی که میزان مستمری آنان در سال برقراری بیشتر از حداقل دستمزد آن سال بوده است، در سال ۱۴۰۰ از حداقل ۷۵ درصد نسبت مربوطه برخوردار می شوند و اگر کمتر از ۷۵ درصد باشد، تا سقف ۷۵ درصد ترمیم خواهد شد.

وی اظهار کرد: بخشی از متناسب سازی حقوق بازنشستگان در بن معیشت، بخشی دیگر در حق مسکن و بخشی در عائله مندی بوده است.

بیوس  گفت: برای اولین بار در سازمان تامین اجتماعی، افزایش سالانه مستمری بازنشستگان و مستمری بگیران در فروردین ماه محاسبه و پرداخت می شود.        
۲۵ فروردین ۱۴۰۰ ۱۳:۲۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۳۷,۳۸۹
کلیدواژه ها: ایمان بیوس,تامین اجتماعی استان کرمانشاه,مستمری بازنشستگی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید