نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اراک مطرح کرد: دستگاه‌های اداری و بانک‌ها موانع پیش روی تولید را بردارند

مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دستگاه‌های اداری و بانک‌ها همه تلاش خود را در سال جاری برای حمایت از اشتغال ورفع موانع پیش‌روی تولید به کار گیرند.
دستگاه‌های اداری و بانک‌ها موانع پیش روی تولید را بردارند
به گزارش روابط عمومی تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی، کریم یاوری در بازدید از واحد تولیدی و صنعتی گداختار اراک افزود: رهبر معظم انقلاب امسال را به دلیل اهمیت موضوع به نام تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها نامگذاری کردند و در این راستا همه تکلیف دارند و باید وظایف خود را به خوبی انجام دهند.
 
وی بیان کرد: شرکت گداختار اراک در طول ۲ تا سه سال گذشته با مشکلات زیاد مالی و بانکی همراه بود اما امروز به جایی رسیده که ۲۰۰ نفر اشتغال مستقیم در آن فعالیت دارند.
 
مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: تولیدات دانش‌بنیان این شرکت در راستای خدمت به صنعت نفت و سایر صنایع کشور است و کسب این توفیقات مایه افتخار است.
 
یاوری اظهار کرد: مدیران ارشد و مسئولان استان مرکزی در راستای گره‌گشایی از واحدهای تولیدی و مشکل‌دار قدم‌های بلندی برداشته‌اند که امید است این تلاش‌ها در سال جاری مضاعف‌تر شود.
 
وی تاکید کرد: حفظ یک شغل برای یک نفر نیست و یک شغل برای چندین نفر نان آوری در پی دارد و حفظ اشتغال واحدهای تولیدی و توسعه اشتغال در کشور باید با جدیت دنبال شود.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی نیز در این بازدید گفت: استان مرکزی در طول سال‌های گذشته با بحران‌ها و مشکلات گسترده کارگری همراه بود اما با تلاش‌های و پیگیری‌های شبانه‌روی، هم‌اکنون واحد بحرانی و خط قرمز در این استان وجود ندارد.
 
محمدتقی آبایی هزاوه افزود: استان مرکزی به عنوان پایتخت صنعتی ایران است و در این استان بالغ بر سه هزار واحد صنعتی بزرگ، متوسط و کوچک وجود دارد.
 
وی بیان کرد: واحدهای دارای معوق استان مرکزی از ۲۷ واحد در پایان سال ۹۸ به ۱۷ واحد در پایان سال ۹۹ رسید که بیانگر کاهش ۳۳ درصدی است.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: تعداد کارگران دارای حقوق معوق این استان نیز از یک‌هزار و ۳۸۷ نفر به ۵۳۵ نفر رسیده که بیانگر کاهش ۶۳ درصدی است.
 
آبایی هزاوه عنوان کرد: کاهش مشکلات کارگری و واحدهای تولیدی و صنعتی استان مرکزی در سخت‌ترین شرایط اقتصادی صورت گرفته و کاهش هرچه بیشتری این مشکلات در دستور کار جدی است.
۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۹:۵۲
روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۲۳۷,۴۳۷
کلیدواژه ها: مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی,کریم یاوری,اشتغال,رفع موانع,تولید

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید