تشدید و توسعه نظارت بر تعاونی های مسکن خوزستان

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: توسعه نظارت بر تعاونی های مسکن و تعلیق مدیران ناکارآمد بعضی از تعاونی ها و شناسایی و تشویق مدیران موفق از مهمترین برنامه های نظارتی این اداره کل در سال ١٤٠٠ است.
تشدید و توسعه نظارت بر تعاونی های مسکن خوزستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان ارسلان غمگین  بیان کرد: نظارت بر تعاونی های مسکن با تشکیل چهار تیم نظارتی خبره با همکاری دستگاه های نظارتی ذیصلاح در خوزستان تشدید می شود.

وی گفت: فعالیت تمام مدیران تعاونی های مسکن استان زیر ذره بین این هیات های نظارتی است که در صورت احراز هرگونه تخلف در شرکت مراتب با هماهنگی دادگستری تشکیل پرونده خواهد شد.

غمگین افزود: از همکاری تمام دستگاه های نظارتی ، برای شناسایی و در صورت وجود تخلف ، پاکسازی این بخش از تخلفات مالی در حوزه مسکن که بسیار مهم است ، استفاده خواهیم کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با اشاره به این که تیم های منتخب نظارتی حوزه تعاون آموزش های لازم برای رسیدگی به پرونده های تعاونی های مسکن را کسب کرده اند، اظهار کرد: نظارت بر قراردادها در پروژه ها، نحوه پرداخت وجوه اعضا به مجریان پروژه ها، بررسی تعهدات مدیران تعاونی ها به اعضا و بررسی تمام پرداخت ها از حساب تعاونی ها از اولویت های رسیدگی توسط هیات های نظارتی است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان ضمن رد هرگونه کوتاهی در پاسخگویی به هیات های نظارت بر تعاونی ها ، ادامه داد: به استناد بند۵ماده ٣٦ آیین نامه اجرایی قانون تعاون، مدیران شرکتهای تعاونی مکلف به ارائه اطلاعات و مدارک قانونی خود به بازرسان اعزامی بخش تعاون هستند و در صورت عدم همکاری تخلف آنها به مراجع قضایی اعلام خواهد شد. 

غمگین با توصیه جدی به مدیران تعاونی ها برای توجه به شفافیت هزینه ها، ایفای تعهدات قانونی خود و شفافیت در قراردادهای تعهدآور افزود: همه فعالیت های تعاونی های مسکن تحت نظر خواهد بود و از کوچکترین انحرافی در اداره امور شرکت توسط مدیران تعاونی ها چشم پوشی نمی کنیم و برای ایفای حقوق مردم با تمام وجود تلاش خواهیم کرد.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان از برنامه های راهبردی مدیریت تعاون استان که باعث توسعه نظارت ها شده است ابراز خرسندی کرد و گفت: تیم ستادی حوزه تعاون با برنامه جدی وارد عرصه نظارت شده که امید است درسال جدید شاهد پاکسازی مدیران احیانا نابلد و ناکارآمد پس از شناسایی در حوزه تعاونی های مسکن باشیم.

۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۱۵:۱۸
کد خبر : ۲۳۷,۴۳۹
کلیدواژه ها: تعاونی های مسکن، نظارت، خوزستان، غمگین

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید