میانگین حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی خراسان شمالی به ۳۹ تا ۴۳ میلیون ریال می رسد

مدیر کل تامین اجتماعی خراسان شمالی گفت: میانگین حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی استان براساس طرح همسان سازی و احکام حقوقی سال ۱۴۰۰ بین ۳۹ تا ۴۳ میلیون ریال می رسد.
میانگین حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی خراسان شمالی به ۳۹ تا ۴۳ میلیون ریال می رسد

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی،  سید احمد سیدی تصریح کرد:  تا قبل از اجرای طرح همسان سازی حقوق، میانگین دریافتی بازنشستگان تامین اجتماعی با ۲۰ سال سابقه و دو فرزند و همسر حدود ۱۶ میلیون ریال بود و با همسان سازی حقوق در دو نوبت مردادماه ۹۹ و همسان سازی و افزایش سنوات سال ۱۴۰۰ به حدود ۳۹ میلیون ریال و بازنشستگان با ۳۰ سال سابقه نیز با اعمال این قانون از ۱۶ میلیون  و ۷۰۰ هزار ریال اسفندماه سال ۹۸  به ۴۳ میلیون ریال در سال جاری  می رسد.

وی اضافه کرد: در مجموع با اجرای احکام حقوقی ۱۴۰۰ که اردیبهشت ماه سال جاری براساس ابلاغیه سازمان تامین اجتماعی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صادر می شود،  حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی استان خراسان شمالی حدود ۱۳۰ درصد افزایش خواهد یافت.
سیدی اظهارکرد: برخی از بازنشستگان به دلیل مشکل فنی احتمال می رود که در مرحله جدید اجرای همسان سازی، مبلع کمتری از رقم پیش بینی دریافت کرده باشند که در اردیبهشت مابه التفاوت  حقوقشان ترمیم و پرداخت خواهد شد.
مدیرکل تامین اجتماعی استان خراسان شمالی گفت: همچنین مستمری بگیران حداقل بگیر که میزان دریافتی حقوق آنها با دو مرحله اجرای قانون همسان سازی و افزایش حقوق سنواتی سال جاری کمتر از حدود ۷۵ درصد باشد، حقوشان قطعا ترمیم و به این میزان افزایش خواهد رسید.
سیدی خاطرنشان کرد: همچنین حق عائله‌مندی و حق اولاد کلیه مستمری‌بگیران واجد شرایط، همانند بازنشستگان دستگاه‌های اجرایی طبق  بند (۴) ماده (۶۸) قانون مدیریت خدمات کشوری تأمین و پرداخت خواهد شد.
به گفته وی طرح همسان سازی قانون برای تمام ۱۹ هزار و ۸۵۰ نفر از بازنشستگان تحت پوشش تامین اجتماعی استان خراسان شمالی که ۶۵ درصدشان را آقایان و ۳۵ درصد دیگر را بانوان تشکیل می دهند، اجرا خواهد شد.
در استان خراسان شمالی با جمعیت ۸۶۳ هزار نفری حدود ۷۰ درصد از پوشش بیمه ای تامین  اجتماعی و مابقی از حمایت سایر بیمه ها برخوردار هستند.
۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۹:۳۵
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |
کد خبر : ۲۳۷,۴۴۲
کلیدواژه ها: حقوق بازنشستگان,تامین اجتماعی,خراسان شمالی,طرح همسان سازی,اجرای احکام حقوقی,

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید