انجام بیش از 28 هزار فقره بازرسی از کارگاه های مشمول قانون کار خراسان رضوی

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی از انجام 28 هزار و 284 فقره بازرسی موردی و ادواری توسط بازرسان این اداره کل از کارگاه‌های مشمول قانون کار و نظارت بر اجرای صحیح آیین نامه های ایمنی کارگاه ها و سایر مقررات قانون کار در استان در سال 99 خبر داد.
انجام 28284 فقره بازرسی از کارگاه های مشمول قانون کار خراسان رضوی
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، حمیدرضا پناه در رابطه با این خبر گفت: بازرسی کار یکی از مهمترین حوزه ها در مدیریت روابط کار است که اقدامات آنان همواره نقش مهمی در خصوص پیشگیری از حوادث ناشی از کار داشته و می توان گفت رسالت و وظیفه بازرسان کار در این اداره کل بسیار خطیر و ارزشمند است.
وی گفت: حوزه بازرسی کار، در راستای وظایف ذاتی خود مبنی بر حفظ و صیانت از نیروی کار و ایمن‌سازی محیط کار، اقدام به بازرسی های ادواری و موردی توسط بازرسان کار خود کرده است که بازرسان کار این اداره کل در 12 ماهه سال 99 با انجام 28 هزار و 284 فقره بازرسی( ادواری و موردی) از کارگاه های مشمول قانون کار بر اجرای صحیح آیین نامه های ایمنی کارگاه ها نظارت کردند.
وی افزود: تعداد حوادث اتفاق افتاده و بررسی شده در 12 ماهه سال  1399  نسبت به سال 1398 به میزان 4 درصد در سطح استان کاهش داشته و این امر با برنامه ریزی هدفمند بازرسی ها در جهت افزایش سطح ایمنی کارگاه ها،برگزاری دوره های آموزشی برای جامعه هدف  انجام شده است.
پناه گفت: در سال گذشته با توجه به شرایط حاکم بر جامعه ناشی از شیوع ویروس کرونا،ما به عنوان دستگاهی که صیانت از نیروی کار را بر عهده دارد،علاوه بر پیگیری و بازرسی های انجام گرفته بحث نظارت بر عملکرد و رعایت دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی را در کارگاه ها و بنگاه های تولیدی و اقتصادی استان به خوبی رصد کردیم و یکی از مسائل مهم برای ما پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در واحدهای تولیدی و صنعتی بود.
مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی به برخی از اقدامات حوزه بازرسی کار در این اداره کل از جمله انجام 28 هزار و 284 مورد بازرسی از کارگاه های مشمول قانون کار، کاهش 9 درصدی شاخص حوادث بررسی شده،کاهش 4 درصدی شاخص حوادث اتفاق افتاده،افزایش 30 درصدی صورت جلسات بررسی شده کمیته های حفاظت ،افزایش 42 درصدی شرکت درجلسات کمیته های حفاظت و... اشاره و تاکید کرد:با توجه به گستره جغرافیایی ، تعداد جمعیت و تعداد بالای کارگاه ها و معادن نسبت به سایر استانهای کشور این عملکرد حائز اهمیت است و نشان از حساسیت بازرسان و وجدان کاری آنان دارد.
وی آموزش جامعه هدف و افزایش سطح ایمنی کارگاه ها را از اهداف این اداره کل برشمرد و تصریح کرد: لازم است در کنار تلاش مستمر و فعالیت متعهدانه بازرسان کار،کارفرمایان و کارگران نیز نسبت به رعایت اصول ایمنی تلاش بیشتری معمول نمایند تا از بروز حوادث ناشی از کار و بالطبع از صدمات روحی ، مالی ، جانی و سایر خسارات و هزینه ها  که به سبب آن به جامعه تحمیل می شود جلوگیری شود.
۲۵ فروردین ۱۴۰۰ ۰۹:۳۸
کد خبر : ۲۳۷,۴۵۸
کلیدواژه ها: حمید رضا پناه مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی،بازرسان کار،کارگاه های مشمول قانون کار

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید