شمار مقرری بگیران بیمه بیکاری در خراسان شمالی کاهش یافت

معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: اکنون شمار مقرری بگیران بیمه بیکاری در استان هزار و ۱۴ نفر است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۴ نفر کمتر شده است.
شمار مقرری بگیران بیمه بیکاری در خراسان شمالی کاهش یافت
به گزارش روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی، قربان نباتیان علت کاهش آمار مقرری بگیران بیمه بیکاری را بهبود نسبی وضعیت بنگاه های اقتصادی استان اعلام کرد.
وی همچنین گفت: از چهار هزار و ۶۰۳ نفری که به علت همه گیری کرونا در سال گذشته بیکار شدند بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر به چرخه کار بازگشتند.
نباتیان افزود: با آغاز همه گیری کرونا  ۱۵۴ بنگاه تولیدی و تمام صنوف و صنایع به جز صنایع بزرگ ۲ ماه و نیم تعطیل شدند که با توجه به این امر مقرر شد سازمان برنامه و بودجه به افرادی که در طول مدت تعطیلی بنگاه ها و صنوف بیکار شدند تا بازگشت به کار مقرری پرداخت کند.
وی گفت: به بیکاران ناشی از همه گیری کرونا با توجه به افراد تحت تکلف آن ها از ۱۱ تا ۱۳میلیون و ۵۰۰ هزار ریال در ماه مقرری بیمه بیکاری از طرف سازمان برنامه و بودجه در سال ۹۹ پرداخت شد و با تدوین شیوه نامه های بهداشتی و بازگشایی مجدد بنگاه ها با توجه به شیوه نامه های ابلاغ شده، ۷۶درصد از این افراد به کار بازگشتند.
وی خاطرنشان کرد: در این بین افرادی که به طور کامل بیکار شده بودند نیز برای دریافت مقرری بیمه کاری ثبت نام کردند و هم اکنون این بیمه را دریافت می کنند.
نباتیان افزود: شهرستان های بجنورد با ۵۵۷ نفر و  فاروج با ۱۱ نفر بیشترین و کمترین تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری را دارا هستند.
معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: با توجه به جمعیت بجنورد و تمرکز مراکز اشتغال در این شهرستان تعداد افرادی که بیمه بیکاری دریافت می کنند نیز بیشتر از دیگر شهرستان ها است.
۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۱۲:۵۸
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |
کد خبر : ۲۳۷,۴۶۷
کلیدواژه ها: بیمه بیکاری,خراسان شمالی,مقرری بگیران بیمه بیکاری,کرونا

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید