ایجاد اشتغال برای 18 هزار و 251 نفر در استان گیلان تحقق یافت

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با بیان این که در سال گذشته ایجاد 15 هزار و 619 فرصت شغلی پیش بینی شده بود، گفت: از ابتدای سال گذشته تاکنون برای 18 هزار و 251 نفر در حوزه‌های مختلف صنعت و معدن، کشاورزی، گردشگری، خدمات و بازرگانی و سایر حوزه‌ها اشتغالزایی شده است.
ایجاد اشتغال برای 18 هزار و 251 نفر در استان گیلان تحقق یافت

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان، عباس علیزاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان از تحقق 117 درصدی اشتغال سال گذشته در گیلان خبر داد و اظهارکرد: ایجاد اشتغال برای 18 هزار و 251 نیروی کار در استان گیلان تحقق یافت.

وی با بیان این که در سال گذشته ایجاد 15 هزار و 619 فرصت شغلی پیش بینی شده بود، خاطرنشان کرد: میزان تعهد اشتغال در سال گذشته در حوزه‌های صنعت و معدن 7 هزار و 21 نفر، در بخش کشاورزی 3 هزار و 656 نفر، در حوزه گردشگری هزار و 440 نفر، بخش خدمات و بازرگانی هزار و 496 نفر و در سایر بخش‌ها 2 هزار و 6 نفر بوده است.

علیزاده  اضافه کرد: با توجه به میزان تعهد مذکور در سال گذشته 9 هزار و 401 نفر در بخش صنعت و معدن، 3 هزار و 685 نفر در بخش کشاورزی، هزار و 474 نفر در حوزه گردشگری، هزار و 634 نفر در بخش خدمات و بازرگانی و 2 هزار و 57 نفر در سایر حوزه‌های اشتغال به‌ کارگیری شدند.

وی با اشاره به سیاست‌های کاری امسال اداره‌کل تعاون‌، کار و رفاه اجتماعی گیلان در حوزه اشتغال گفت: پشتیبانی و مانع‌زدایی از تأمین مالی کسب و کارهای خانگی و روستایی و پشتیبانی اجرا و رفع موانع قانون برنامه اشتغال روستایی و عشایری از اولویت‌های امسال این مجموعه است.

علیزاده با تاکید بر اهمیت پشتیبانی از اجرا و رفع موانع پیاده‌سازی الگوی توسعه مشاغل خانگی در گیلان اظهارکرد: همچنین از دیگر رویکردهای ما در سال جدید پشتیبانی و مانع‌زدایی از توسعه بازار کار با اجرای برنامه‌های فعال بازار کار است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان تصریح کرد: سعی ما بر این است که حمایت‌های لازم در جهت اجرا و رفع موانع طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی انجام شود؛ حمایت از اجرا و رفع موانع طرح مشوق‌های بیمه‌ای کارفرمایی از دیگر اهداف این اداره‌کل است.

علیزاده با بیان این که پشتیبانی و مانع‌زدایی در بنگاه‌های اقتصادی نیازمند نیروی کار متخصص خارجی و پشتیبانی اجرا و رفع موانع صدور و تمدید پروانه کار اتباع خارجی است، بیان کرد: همچنین پشتیبانی و رفع موانع اشتغال نیروی کار داخلی به جای نیروی کار خارجی در بنگاه‌های اقتصاد از دیگر اولویت‌های امسال ما است.

 

۲۵ فروردین ۱۴۰۰ ۱۱:۲۹
روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان گیلان |
کد خبر : ۲۳۷,۵۲۱
کلیدواژه ها: اشتغال پایدار,پشتیبانی و مانع‌زدایی,استان گیلان,تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید