۸۰ درصد شغل‌های ایجاد شده در زنجان از طریق تسهیلات اشتغال خرد است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: سال گذشته بیش از ۸۰ درصد اشتغال ایجاد شده در این استان از طریق تسهیلات هدفمند در بخش اشتغال خرد و خانگی، حمایتی و روستایی بود.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی افزود: فقط ۲۰ درصد فرصت های شغلی محقق شده در استان مربوط به تسهیلات بانکی مقیاس متوسط و بزرگ بوده است.
وی عنوان کرد: همچنین در مجموع نزدیک ۷۰ درصد زمینه های شغلی جدید در استان از طریق مداخلات غیربانکی دستگاه‌های اجرایی ازجمله تسهیل در صدور مجوزهای کسب و کار و مداخلات سیاستی حاصل شده است که نشان می دهد در صورت تمرکز و برنامه ریزی روی فعالیت‌هایی غیر از مسیر تسهیلات بانکی، امکان ایجاد فرصت های شغلی میسر خواهد بود.

ایجاد پنج هزارو ۱۹۸ نفر فرصت شغلی در استان


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: از ابتدای اجرای قانون توسعه اشتغال پایدار روستایی تاکنون (سال های ۹۷ تا پایان ۹۹) بیش از ۲۷۲ میلیارد تومان اعتبار بانکی با نرخ بهره ۶ درصد برای روستاییان استان پرداخت شده که زمینه ایجاد پنج هزارو ۱۹۸ نفر فرصت شغلی در استان فراهم شده است.
یوسفی افزود: تاکنون و از سال اجرای قانون (۱۳۹۰) بیش از ۱۵هزار و ۷۹۳ فقره مجوز کسب و کار خانگی در استان صادر و بیش از ۵۱۹ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به شاغلان خانگی استان پرداخت شده است.
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: سال گذشته در کنار اقدامات غیربانکی موضوع تبصره ۱۸ قانون بودجه، در مجموع بیش از ۱۵۸ میلیارد تومان تسهیلات بانکی نیز در قالب تفاهم نامه های دستگاهی ذیل تبصره ۱۸ کارسازی شده است که از این طریق در مجموع هزار و ۱۸۹ فرصت شغلی جدید ایجاد و از هزارو ۲۲۶ فرصت شغلی موجود صیانت شد.

۲۵ فروردین ۱۴۰۰ ۱۳:۲۷
۸۰ درصد شغل‌های ایجاد شده در زنجان از طریق تسهیلات اشتغال خرد است |
کد خبر : ۲۳۷,۵۳۳
کلیدواژه ها: یوسفی, مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی زنجان,اشتغال خرد

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید