روستاییان خراسان شمالی بیش از ۹۶۷ میلیارد ریال وام کارآفرینی دریافت کردند

مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان شمالی گفت: افراد جویای کار در روستاها و مناطق عشایری این استان ۹۶۷ میلیارد و ۴۳۵ میلیون ریال برای ایجاد شغل‌های خرد در قالب طرح اشتغال پایدار روستایی وام دریافت کردند.
روستاییان خراسان شمالی بیش از ۹۶۷ میلیارد ریال وام کارآفرینی دریافت کردند

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی ، منوچهر نبی‌زاده اظهارکرد: این صندوق با پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری از ابتدای سال ۹۷ تا پایان سال ۹۹، هزار و ۱۰۹ طرح اشتغالزایی را اجرایی کرد.

وی افزود: از مجموع این طرح ها ۶۱۶ طرح در حوزه کشاورزی با ۴۳۸ هزار و ۱۵ میلیارد ریال، ۳۸۸ طرح با مبلغ ۳۵۹ میلیارد و ۹۳۰ میلیون ریال در بخش صنعت و ۱۰۵ طرح با مبلغ ۱۶۹ میلیارد و ۴۹۰ میلیون ریال در بخش خدمات بوده است.
وی اظهار کرد: یکی از اقدامات مهم صندوق کارآفرینی امید آسان‌گیری پذیرش ضامن برای اعطای تسهیلات است به طوری که با توجه به توانایی فرد وام‌گیرنده، یارانه و املاک نیز به عنوان ضامن پذیرفته می شود.
مدیر صندوق کارآفرینی امید، سود این تسهیلات را کمتر از چهار درصد اعلام کرد. 
وی تصریح کرد: در سال ۹۹، هزار و ۳۹۹ طرح اشتغال ایجاد شد که ۶۴۴ میلیارد و ۴۰۱ میلیون ر یال نیز تسهیلات پرداخت شد.
نبی زاده اظهارکرد: از مجموع این طرح ها ۱۲۳ طرح از محل طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری بود که ۱۷۲ میلیارد و ۴۵۵ میلیون ریال نیز وام برای اجرا پرداخت شد.
وی گفت: از محل اعتبارات منابع داخلی و تفاهم نامه ها نیز ۴۹۳ طرح اشتغال با تسهیلات دریافتی ۴۰۱ میلیارد و ۳۶۰ میلیون ریال ایجاد شده است.
مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان شمالی افزود: همچنین ۷۸۳ مورد وام ضروری نیز با مبلغ ۷۰ میلیارد و ۵۸۶ ریال به افراد پرداخت شد.
خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد روستایی هستند و بیشترین اشتغال استان مربوط به حوزه کشاورزی است، همچنین در این استان پنج هزار خانوار عشایری با جمعیت حدود ۳۰ هزار نفر سکونت دارند.
۲۸ فروردین ۱۴۰۰ ۱۰:۵۴
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |
کد خبر : ۲۳۷,۵۹۹
کلیدواژه ها: صندوق کارآفرینی امید خراسان شمالی,تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری,افراد جویای کار,وام کارآفرینی,

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید