پرداخت بیش از 200‌ میلیارد تومان تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده در البرز

مدیر امور اشتغال و کارافرینی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی البرز از پرداخت بیش از 200‌ میلیارد تومان تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده در البرز خبر داد.
پرداخت بیش از 200‌  میلیارد تومان تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده در البرز

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ،کارورفاه اجتماعی استان البرز ، مدیر امور اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی البرز از پرداخت بیش از 200‌  میلیارد تومان تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده در البرز خبر داد.

ابراهیم شادمهر در این خصوص گفت: طی سال گذشته 219 میلیارد تومان‌ تسهیلات ‌به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا پرداخت شد و بخش اعظم  این تسهیلات به  صاحبان واحد های خدماتی و صنوفی تعلق گرفت که ازسوی دولت دستور تعطیل و نیمه تعطیلی آنان صادر شده بود.

 وی با اشاره به تاثیر شیوع بیماری کرونا در وضعیت اشتغال استان اظهار کرد: شیوع این بیماری در حوزه اشتغال استان تاثیری هرچند‌کمرنگ را در پی داشته است.

مدیر امور اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود:  از ابتدای سال 99 چنین تصور می شد شیوع کرونا مشکلات عدیده ای را  در بخش صنعت استان ایجاد کند لیکن با تدابیر به موقع دولت دراین زمینه در سال گذشته نه تنها با افزایش نرخ بیکاری مواجه نشدیم‌، بلکه نسبت به سال 98  با کاهش نرخ بیکاری رو به رو شدیم.

وی در توضیح این مطلب گفت:  در پایان زمستان 99 نرخ بیکاری 10.1 درصد را در استان تجربه کردیم که این رقم نسبت به سال 98 با  یک درصد کاهش مواجه بوده است.

شادمهر همچنین در خصوص وضعیت نیروی کار در استان گفت : بخشی از صنایع  البرز با مشکل نیروی کار مواجه هستند واین چالش برای نیروهای متخصص در شرایطی خودنمایی می کند که انبوه فارغ التحصیلان دانشگاه ها با مشکل بیکاری مواجه هستند و برای پیدا کردن کاری که با رشته های تحصیلی آنان همخوانی داشته باشد دچار چالش شده اند.

مدیر اشتغال اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی البرز ریشه مشکل بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی را ناشی از عدم همراهی و هماهنگی میان بخش صنعت و دانشگاه  برای تربیت دانشجو در رشته های مورد نیاز صنایع عنوان کرد و ضرورت رفع این مشکل را مورد تاکید قرار داد.

ابراهیم شادمهر گفت: با توجه به اهمیت ویژه بخش صنعت در بهبود فضای کسب و کار و رشد اقتصاد، ضروری است مراکز آموزش عالی به نحوی برنامه ریزی کنند تا چالش کمبود نیروی متخصص در رشته های مرتبط با فعالیت های تولیدی و صنعتی استان و کشور برطرف شود.

برخی شهرک های صنعتی از جذب کارگر استقبال می کنند

   شادمهرافزود: در شرایطی البرز با چالش بیکاری جوانان به ویژه کارگر ساده مواجه است که واحدهای تولیدی در چند شهرک صنعتی استان از جمله در شهرک های صنعتی ساوجبلاغ،  نظر آباد و اشتهارد همواره  تقاضای استخدام  نیروی کار را مطرح می کنند.

   وی گفت: با این حال بعد مسافت این شهرک ها با مناطق شهری و روند عدم همخوانی دستمزدها با تورم باعث شده نیروهای بیکار تمایلی به جذب در  واحد های تولیدی این شهرک ها نشان ندهند.

وی افزود:  امید است با افزایش دستمزدها در سال جاری تا مرز 40 درصد مشکل کمبود نیروی کار در شهرک های اشاره شده برطرف شود.

۲۸ فروردین ۱۴۰۰ ۱۷:۳۵
اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |
کد خبر : ۲۳۷,۶۲۲
کلیدواژه ها: پرداخت تسهیلات,کسب و کارهای آسیب دیده,استان البرز

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید