شمار مقرری‌بگیران بیمه بیکاری در استان مرکزی ۱۰ درصد کاهش یافت

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: شمار مقرری‌بگیران بیمه بیکاری این استان پارسال در مقایسه با مدت مشابه قبل آن ۱۰ درصد کاهش یافت که این مهم در شرایط سخت کرونا و تنگناهای اقتصادی رخ داده است.
شمار مقرری‌بگیران بیمه بیکاری در استان مرکزی ۱۰ درصد کاهش یافت
به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی محمدتقی آبایی  در نشست هماهنگی برنامه‌های هفته کارگر استان مرکزی در اراک، افزود:  اگرچه پارسال کشور ضربه‌های زیادی را از کرونا و تحریم تجربه کرد اما،  نرخ بیکاری استان مرکزی در زمستان سال ۹۹ به ۶ و هشت دهم درصد رسید که این شاخص به نسبت میانگین ۹ و هفت دهم درصد کشور، حدود سه درصد پایین‌تر بود و این استان موفق به کسب رتبه نخست پایین‌ترین نرخ بیکاری کشور شد.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: با وجود تحریم‌ها فرصت‌ زیادی در عرصه اقتصاد کشور و به‌ویژه این استان که پایتخت صنعت ایران است فراهم شد و تولید کنندگان نیز توانستند به خوبی با محصولات قابل رقابت توانمندی‌های داخلی را نشان دهند.
 
آبایی اظهارکرد: ایجاد ۱۲ هزار و ۵۵۵ فرصت شغلی  پارسال در استان مرکزی هدفگذاری شد اما تا پایان سال تنها ۱۳ هزار شغل در حوزه تامین اجتماعی و ماده ۱۴۸ ایجاد شد، ۲ هزار شغل از طریق مراکز کاریابی‌ ایجاد شد.
 
وی عنوان کرد: اشتغال شناسنامه‌دار استان مرکزی در سال ۹۹، بیش از ۱۵ هزار شغل بوده و این مشاغل نیز در سخت‌ترین سال اقتصادی کشور و مشکلات ناشی از کرونا ایجاد شده است.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی اضافه کرد: مشاغل ایجاد شده  سال گذشته در این استان بیش از ۱۲ درصد از برنامه هدفگذاری شده فراتر بود  و امید است این آمار در سال جدید نیز افزایش بیشتری پیدا کند.
 
آبایی عنوان کرد: استان مرکزی در زمینه پرداخت تسهیلات روستایی نیز توفیق خوبی  داشت و تسهیلات اشتغال روستایی یکی از طرح‌های موفق دولت تدبیر وامید است که در احیای روستاها نقش موثری داشته و این طرح با نظارت‌های چندلایه، حداقل انحراف را به همراه داشته است.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی افزود: رهبر معظم انقلاب امسال را به نام تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها نامگذاری کرده است که این مهم نشانگر اهمیت تولید داخل و لزوم  پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها است.
 
وی در خصوص برنامه‌های هفته کارگر نیز گفت: به‌دلیل شرایط موج چهارم کرونا، برنامه‌های این هفته در استان مرکزی بیشتر در فضای مجازی برگزار می‌شود.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی افزود:  باید تلاش شود تا برنامه‌های این هفته در شان کارگران و توجه به این قشر به بهترین شکل برگزار شود.
 
پنجم تا ۱۲ اردیبهشت ماه به عنوان هفته کارگر در کشور نامگذاری شده است.
۲۹ فروردین ۱۴۰۰ ۱۲:۵۸
روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۲۳۷,۶۴۹
کلیدواژه ها: مقرری‌بگیران,بیمه بیکاری,استان مرکزی,هفته کارگر

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید