مراکز کاریابی خراسان رضوی بیش از 10 هزار نفر را به کار گماشتند

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در رابطه با عملکرد کاریابی های استان گفت:مراکز کاریابی خراسان رضوی بیش از 10 هزار نفر را به کار گماشتند.
مراکز کاریابی خراسان رضوی بیش از 10 هزار نفر را به کار گماشتند
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، حمیدرضا پناه در رابطه با عملکرد اداره اشتغال و هدایت نیروی کار  در سال 1399 گفت:در حال حاضر تعداد 58 کاریابی غیر دولتی داخلی در سطح استان فعال هستند که از این تعداد 25 کاریابی در مشهد و 33 کاریابی در سایر شهرستانها فعالیت دارند و شهرستان های جوین و کلات فاقد کاریابی هستند. 
وی افزود: علاوه بر 58 کاریابی غیر دولتی داخلی تعداد 16 کاریابی بین المللی نیز دارای مجوز از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند که یک مورد در نیشابور و بقیه در مشهد در حال فعالیت هستند.
پناه با توجه به نقش مهم کاریابی های استان گفت: کاریابی ها با توجه آشنایی به نیازهای بازار کار از سویی و شناسایی متقاضیان کار از سوی دیگر می توانند نقش مهم و بسزایی در راهنمایی کارجویان و متقاضیان کار داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: ارائه راهنمایی و مشاوره  و هدایت سرمایه های انسانی به سوی فرصت های شغلی مناسب از طرف کاریابی ها می تواند موجب افزایش بهره وری و توسعه پیشرفت اقتصادی میهن اسلامی شود.
مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی همچنین اذعان کرد: تا پایان اسفند ماه سال 99 تعداد 20جلسه هیات استانی کاریابی ها برگزار شده و مواردی در خصوص صدور مجوز تاسیس 5 کاریابی در مشهد و شهرستانها ، لغو مجوز 4 کاریابی متخلف در شهرستانهای مشهد و سبزوار ،تذکر کتبی به 9 کاریابی به دلیل تخلف از جمله مصوبات این جلسات است.
 
پناه در خصوص عملکرد کاریابی های استان در شناسایی فرصتهای شغلی و بکارگماری جویندگان کار گفت: سال گذشته کاریابی های استان با ارائه خدمات مشاوره ای، توزیع مناسب فرصتهای شغلی،کنترل حضور و غیاب بیمه بیکاری، ثبت نام از جویندگان کار و... کمک بزرگی در اجرای صحیح حقوق شهروندی در این اداره کل بر عهده داشتند و توانستند در این مسیر اقدامات خوبی انجام دهند.
وی با توجه به شرایط موجود و شیوع ویروس کرونا شمار کارجویان ثبت نام شده در مراکز کاریابی استان را طی سال گذشته  33 هزار و 260 نفر اعلام کرد و گفت: در این مدت 23 هزار و 462 فرصت شغلی نیز توسط مراکز کاریابی استان شناسایی شده است که تعداد افراد بکارگمارده شده توسط کاریابی های استان 10 هزار و 390 نفر بوده است.
پناه گفت:کاریابی ها در واقع بازوان توانمند و از سرمایه های این اداره کل هستند که در حوزه های مختلف نقش آفرینی می کنند و خدمات کاریابی ها می بایست با نگاه اعتماد،صیانت از سرمایه های انسانی و جلوگیری از گرفتاری و آسیب های اجتماعی باشد.
پناه به اجرای طرح کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاهی اشاره کرد و گفت: سال گذشته هزار و ۲۷۵ نفر در خراسان رضوی زیرپوشش این طرح قرار گرفتند که  803 نفر در استان متقاضی کارورزی شده و برای بهره‌گیری از طرح دانش‌آموختگان دانشگاهی ثبت‌نام کردند.
 
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در پایان تصریح کرد : در سال 99 تعداد 8 مورد کاریابی غیر مجاز شناسایی و با آنان برخورد قانونی به عمل آمده و تعداد 5 کاریابی غیر مجاز به مراجع قضایی معرفی شده که منجر به صدور رأی شده است.
 
 
۳۱ فروردین ۱۴۰۰ ۱۰:۱۵
کد خبر : ۲۳۷,۶۶۱
کلیدواژه ها: حمید رضا پناه مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی،مراکز کاریابی،عملکرد کاریابی ها،کاریابی غیر مجاز

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید