در اولین جلسه هم اندیشی روابط کار در قزوین تاکید شد: ضرورت صیانت از نیروی کار و کاهش دعاوی

مدیر روابط کار تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین در جلسه هم اندیشی روابط کار با تاکید بر صیانت از نیروی کار و کاهش دعاوی و رسیدگی به موقع در هیات های حل اختلاف را از روسای ادارات تابعه خواستار شد.
در اولین جلسه هم اندیشی روابط کار در قزوین تاکید شد: ضرورت صیانت از نیروی کار و کاهش دعاوی
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان قزوین ، اولین جلسه هم اندیشی روابط کار باروسای ادارات تعاون،کارورفاه اجتماعی استان قزوین برگزار شد.
شفیع آبادی مدیر روابط کار تعاون،کارورفاه اجتماعی استان قزوین در این نشست با تاکید بر اهمیت نقش روابط کار گفت: یکی از اساسی ترین وظایف وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در حوزه کار، تنظیم روابط کار و نظارت بر اجرای صحیح قانون کار می باشد و اجرای این وظیفه مهم  بر عهده نمایندگان دولت و نمایندگان مراجع حل اختلاف روابط کار است.
وی  در بخش دیگری از این نشست بمنظور ایجاد وحدت رویه در رسیدگی به دادخواستهای واصله در حوزه روابط کار و رفع  ابهامات احتمالی در خصوص آئین دادرسی کار و تجزیه و تحلیل دستورالعملهای ابلاغی،ایجاد رویه های یکسان و بهبود شرایط یکسان در پرونده های مراجع حل اختلاف و طرح طبقه بندی مشاغل و سامانه جامع روابط کار و آمار و اطلاعات حوزه روابط کار تاکید کرد .
  وی افزود :رسیدگی به کلیه اختلافات بین کارفرما و کارگر و یا کارآموز ناشی از اجرای موافقت نامه های کارگاهی یا پیمانهای دسته جمعی و بطور کلی تنظیم روابط کار که براساس مواد 157 تا 160 فصل نهم قانون کار از طریق هیئت های تشخیص و حل اختلاف و کارشناسان و مسئولین روابط کار  این اداره کل انجام می شود ، شکایات و دادخواست های واصله از مشمولین قانون کار در زمینه فسخ قرارداد کار و اخراج ، حقوق معوقه اضافه کار ساعتی ، مزایای قانونی ، عیدی و پاداش سالیانه ، طبقه بندی مشاغل و مسائل مربوط به بهره وری و دستمزد در جلسات مراجع حل اختلاف فوق الذکر رسیدگی و آراء قطعی صادره از این مراجع لازم الاجراست که هدف پایین آوردن زمان رسیدگی به پرونده های مراجع حل اختلاف نیز بوده است .
علیرضا بندعلی رئیس اداره روابط کار تعاون،کارورفاه اجتماعی در حاشیه این نشست با اشاره به مشکلات سامانه جامع روابط کار و آمارو اطلاعات مربوط به مراجع حل اختلاف و وضعیت بایگانی پرونده ها اشاره کرد و افزود: تمام تلاش بر این موضوع است که بتوان این مشکلات را هرچه سریعتر مرتفع کرد و با اشاره به  آرا دیوان عدالت اداری و برخورد مناسب با اصحاب دعوا و توجه ویژه به شیوه نامه تحقیق و احساس مسئولیت و پاسخگویی نسبت به آرا صادره از سوی  روسای ادارات اجرایی و نمایندگان مراجع حل اختلاف را خواستار شد .
بندعلی رئیس اداره روابط کار تعاون کار و رفاه اجتماعی قزوین دراین نشست گفت: با همت و تلاش همکاران هیأت های تشخیص؛ مدت زمان رسیدگی به دعاوی مطرح شده در هیأت ها به حد استاندارد و مورد انتظار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نزدیک شده و سعی ما بر این است در هیئت های حل اختلاف نیز زمان رسیدگی را به مطلوب ترین حد ممکن برسانیم .
وی تصریح کرد: نظارت بر کار پیمانکاران به خصوص پیمانکاران شهرداری ها مورد تاکید قرار گیرد و در خصوص آموزش همکاران برنامه ریزی مدونی صورت پذیرد .
وی بر نظارت همه جانبه بر عملکرد نمایندگان کارگران و کارفرمایان به منظور جلوگیری از تضییع حق طرفین دعوا تاکید کرد و افزود: نگرش قانون محور به تقاضاها و تطبیق درخواست ها با قوانین و مقررات موجود بویژه در مراجع حل اختلاف و واحد بیمه بیکاری ضروری است .
  
۲۹ فروردین ۱۴۰۰ ۱۳:۳۳
کد خبر : ۲۳۷,۶۷۰
کلیدواژه ها: جلسه هم اندیشی, روابط کار,قزوین

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید