برنامه‌های هفته کارگر در قزوین به صورت مجازی برگزار می‌شود

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: با توجه به وضعیت استان از نظر شیوع کرونا، برنامه‌های گرامیداشت هفته کارگر در استان به صورت مجازی برگزار می‌شود.
برنامه‌های هفته کارگر در قزوین به صورت مجازی برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان قزوین ،رضا رگروسی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: با توجه به وضعیت استان از نظر شیوع کرونا، برنامه‌های گرامیداشت هفته کارگر در استان به صورت مجازی برگزار می‌شود.

وی افزود: برگزاری جشنواره فرهنگی و ورزشی جهت تکریم مقام کار و کارگر، تقدیر از خانواده معزز شهدای کارگر، اجرای برنامه های فرهنگی، ورزشی و قرآنی در واحدهای تولیدی استان، تقدیر از کارگران فعال و پرتلاش در جشنواره امتنان و غبارروبی مزار شهدا از جمله برنامه های کمیته کارگری بزرگداشت هفته کارگر در استان قزوین است که اغلب به صورت مجازی برگزار خواهند شد.

وی اضافه کرد: همچنین هماهنگی لازم با شهرداری ها، صدا و سیما و تشکلات کارگری و کارفرمایی جهت فضاسازی و آذین بندی ادارات و معابر و واحدهای تولیدی و بزرگداشت این ایام صورت خواهد گرفت تا در این هفته برای تکریم جایگاه کار و کارگر اقدام شود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین در ادامه، هفته کارگر را بهترین فرصت برای تبیین نقش ارزشمند کارگران در تولید و اقتصاد کشور دانست و افزود: در دولت یازدهم و دوازدهم اقدامات موثری در کشور و استان برای تثبیت و افزایش اشتغال و رونق تولید و نیز مسایل رفاهی کارگران انجام گرفت اما تا رسیدن به نقطه مطلوب و ایده آل هنوز فاصله وجود دارد.  

گروسی گفت: در این هفته باید ضمن ارج نهادن به خدمات کارگران در رونق اقتصاد و تولید، دستاوردها و عملکرد مثبت و سازنده دولت در حوزه اشتغال و کار نیز به مردم معرفی شود تا دلگرمی و امیدواری اقشار جامعه را نسبت به اقدامات مسئولان در جهت رفاه و امنیت کشور به دنبال داشته باشد.

استان قزوین ۱۵۹ هزار کارگر بیمه شده اجباری مشمول قانون کار، ۳۵۸ تشکل‌ کارگری شامل تشکل فعال، شوراهای اسلامی، کانون و انجمن‌های صنفی و ۱۷۸ نماینده کارگری دارد.

از پنجم تا یازدهم اردیبهشت ماه به نام هفته کارگر نامگذاری شده است.

۳۱ فروردین ۱۴۰۰ ۱۵:۴۹
کد خبر : ۲۳۷,۶۷۴
کلیدواژه ها: برنامه هفته کارگر, برگزاری مجازی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید