بررسی بیش از 3 هزار و 500 پرونده مشاغل سخت و زیان آور در هرمزگان

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: در سال گذشته 3 هزار و 560 درخواست مشاغل سخت و زیان آور به منظور بهره مندی از قانون بازنشستگی پیش از موعد در کمیته های بدوی و تجدیدنظر این اداره کل بررسی شد.
بررسی بیش از 3 هزار و 500 پرونده مشاغل سخت و زیان آور در هرمزگان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، هادی ابراهیمی افزود: از مجموع 3 هزار و 560 درخواست مشاغل سخت، به 3 هزار و 166 مورد در کمیته بدوی و 394 مورد نیز در کمیته تجدیدنظر پرداخته شد.

وی اضافه کرد: از مجموع درخواست های بررسی شده در کمیته بدوی و تجدیدنظر، ۲ هزار و 727 درخواست در کمیته بدوی و 394 درخواست در کمیته تجدیدنظر تایید و به تامین اجتماعی ارسال شد که از این تعداد تاکنون برای 935 نفر حکم بازنشستگی توسط تامین اجتماعی صادر شده است.

ابراهیمی با اشاره به این که کمیته های بدوی و تجدید نظر تعیین و تطبیق مشاغل سخت و زیان آور به استناد آئین نامه و دستور العمل های اجرایی کارهای سخت و زیان آور، اقدام به بررسی این مشاغل می کنند، اظهارکرد: در این راستا کمیته بدوی بررسی و احراز مشاغل سخت و زیان آور در این اداره کل در سال گذشته با تشکیل ۴۰ جلسه نسبت به بررسی و احراز مشاغل سخت و زیان آور اقدام کرده است.

مشاغل سخت و زیان آور مشمول کارهایی است که در آن عوامل فیزیکی‌، شیمیایی‌، مکانیکی و بیولوژیکی محیط کار غیراستاندارد بوده و در اثر اشتغال کارگر تنشی به مراتب بالاتر از ظرفیت‌های طبیعی جسمی و روانی در فرد ایجاد می شود که نتیجه آن بیماری شغلی و عوارض ناشی از آن است که به منظور کاهش این صدمات، در قانون کار و آیین نامه ‌های مربوطه، یک سال سابقه پرداخت حق بیمه در کارهای سخت و زیان آور یک سال و نیم  سال محاسبه شده و لازمه برقراری مستمری بازنشستگی پیش از موعد در مشاغل سخت و زیان آور دارا بودن حداقل 20 سال متوالی و یا 25 سال متناوب اشتغال در کارهای سخت و زیان آور است.

۳۱ فروردین ۱۴۰۰ ۱۰:۲۱
کد خبر : ۲۳۷,۶۸۰
کلیدواژه ها: بررسی درخواست مشاغل سخت و زیان آور,در کمیته بدوی و تجدیدنظر,اشتغال در کارهای سخت و زیان آور,سابقه پرداخت حق بیمه در کارهای سخت و زیان آور

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید