بهزیستی استان البرز مجری طرح بهبود و مراقبت روابط خانواده می شود

مدیرکل بهزیستی البرز گفت : طرح بهبود و مراقبت روابط خانواده در ۵ سال اول زندگی با محوریت و تسهیل گری مراکز مثبت زندگی و در راستای تحکیم بنیان خانواده و کنترل و کاهش طلاق، از سوی بهزیستی البرز اجرا می شود.
بهزیستی استان البرز مجری طرح بهبود و مراقبت روابط خانواده می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان البرز، اسدالله حیدری در در خصوص این طرح اظهار کرد: آموزش‌های پیشگیرانه پیش از ازدواج و آموزش زندگی خانواده با هدف شناخت صحیح از یکدیگر در آغاز زندگی مشترک و کسب مهارت‌های ارتباطی لازم برای زندگی مشترک و تشویق زوجین برای دریافت این آموزش ها و خدمات در استان البرز در حوزه  مشاوره و خانواده به دقت و با حساسیت در حال اجراست.

وی گفت: به منظور تحکیم و تعالی جایگاه خانواده و پیشگیری از تعارضات و آسیب‌های ناشی از طرح آزمایشی "مراقبت و بهبود خانواده در ۵ سال اول ازدواج " فاز اول سال اول زندگی مشترک در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز و شهرستان اسلامشهر استان تهران  در سال ۱۴۰۰ اجرا می شود.

حیدری ادامه داد: رویکرد اساسی این برنامه ازدواج آگاهانه زندگی مشترک با کمترین تعارض، افزایش رضایتمندی زناشویی و پایداری زندگی مشترک است.

مدیرکل بهزیستی البرز تصریح کرد:  این طرح برای تمام زوجین که درسال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ در شهرستان ساوجبلاغ ازدواج کرده اند با مشارکت ارگان های ذی ربط مانند اداره ثبت اسناد و املاک، دفاتر ثبت ازدواج، دانشگاه علوم پزشکی، شبکه بهداشت، انجام خواهد شد.

وی با اشاره به راهبردهای پنجگانه همچون تربیت مربیان خانواده، روانشناسان، تسهیل گران، مددکاران، ادامه داد: هدف از اجرای این طرح کمک به ازدواج آگاهانه، حفظ و ارتقاء کیفیت زندگی مشترک و کاهش تعارضات شدید خانوادگی برای افراد به خصوص برای زوجین با ریسک بالا و درگیر با مشکلاتی از قبیل اعتیاد, دارای انواع اختلالات روانی یا جسمی مزمن, دارای سابقه خودکشی, چند همسری و دیگر موارد مشابه است.

حیدری با عنوان این که در حال حاضر در حال آماده سازی و برگزاری کارگاه‌ های آموزشی نیروهای مجری طرح هستیم، گفت: این طرح پس برگزاری ۴ کارگاه آماده سازی با موضوعات تربت مدرس، تسهیل‌گری، مددکاری و تربیت مشاور نیروهای مراکز مثبت زندگی و مراکز مرتبط وهماهنگی های لازم با ارگان های همکار، اجرا خواهد شد.

 

 

۳۱ فروردین ۱۴۰۰ ۰۹:۵۳
اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |
کد خبر : ۲۳۷,۷۲۱
کلیدواژه ها: اجرای طرح بهبود و مراقبت روابط خانواده,مراکز مثبت زندگی,اداره کل بهزیستی,استان البرز

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید