اولین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان تهران برگزار شد

اولین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان تهران در راستای بررسی عملکرد کارگروه اشتغال در سال ۹۹و تبیین اهداف سال ۱۴۰۰ به صورت ویدئو کنفرانس به ریاست انوشیروان محسنی بندپی استاندار و با حضور عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار، شفیعی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، رضایی بختیاری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، فرمانداران استان و سایر مسئولان برگزار شد.
جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان تهران
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، پروانه رضایی بختیاری در این جلسه با اشاره به دستور کار جلسه اظهار کرد: سال ۱۳۹۹ و دشواریهای آن را پشت سرگذاشتیم و به رغم محدودیتها ؛ برنامه ها و اقدامات کارگروه اشتغال منجر به کاهش نرخ بیکاری در استان تهران در زمستان ۹۹ به ۷درصد شد، که نشان‌دهنده علاقه، همدلی و تشریک مساعی همکاران جهت توسعه اقتصادی استان است.
 

وی با بیان این که سال جدید از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) سال تولید ؛ پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نام گذاری شده است، گفت: انتخاب این نام به معنای مساعی و تلاش مقامات و سازمانها در جهت تولید است که تولید ایجاد کننده فرصت های اشتغال است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران عنوان کرد: ۱۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات تبصره ۱۸، ۲۴۰۰ میلیارد تومان در زمینه رونق تولید و ۳۲۸ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه اشتغال روستایی و۳۳۰۰میلیارد تسهیلات کرونا در استان تهران محقق شد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: این که هیچ واحد تولیدی در استان تهران در سال ۹۹ تعطیل نشده اقدام قابل توجهی است؛ ضمن این که ۳۲۲ طرح راکد نیز احیا شده و در جذب سرمایه‌گذاری نیز اقدامات موثری صورت گرفته است.

انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در جلسه کارگروه اشتغال گفت: طرح سرباز کارآفرینی اقدام اثرگزاری است چراکه سربازان نیروی جوان با انگیزه کار هستند و کشور نیز نیازمند نیروی کار ماهر می باشد و از فرصت دو سال خدمت سربازی جهت مهارت آموزی آنها باید استفاده کرد که سازمان فنی و حرفه ای نقش موثری در این زمینه دارد.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط خاص استان تهران و کمبود سرانه ها و زیرساخت های مختلف باید مطالبه‌گری از دستگاه های ملی جهت رفع مشکلات استان در دستور کار دستگاه های استانی قرار گیرد.

استاندار تهران تاکید کرد: قانون بودجه ۱۴۰۰ مسیر جدیدی را باز کرده و باید تبصره های ۲۰ گانه مطالعه دقیق شود و سهم دستگاه‌های مختلف مشخص شود تا قدرت مطالبه گری از مجلس و سازمان بودجه بیشتر شود.

محسنی بندپی سپس گفت: با توجه به نامگذاری سال ۱۴۰۰ از سوی مقام معظم رهبری به سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها و تاکیدات ایشان در سال‌های اخیر به مسائل اقتصادی بایستی تعامل و تشریک مساعی دستگاه‌ها در این زمینه افزایش پیدا کند.

وی همچنین تأکید کرد: اقتصاد و دارایی استان با یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار رتبه اول جذب سرمایه‌گذاری خارجی را در کشور کسب کرد و تحقق ۱۲۴ درصدی سهمیه اشتغال های استان تهران و کاهش نرخ بیکاری نشان از اقدامات موثر در حوزه اقتصادی دارد که باید با تلاش بیشتر استمرار پیدا کند.

استاندار تهران گفت: ۹۶ هزار شغل تعهد استان تهران بود که با ایجاد ۱۱۹ هزار شغل ۱۲۴ درصد اشتغالزایی در استان محقق شد.

۳۰ فروردین ۱۴۰۰ ۱۱:۰۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |
کد خبر : ۲۳۷,۷۳۲
کلیدواژه ها: کارگروه تخصصی اشتغال,محسنی بندپی,استاندار تهران,شفیعی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی,رضایی بختیاری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی,استانداری تهران

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید