۲۱ هزار معلول در استان زنجان تحت پوشش بهزیستی هستند

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: در زمان حاضر ۲۱ هزار معلول در این استان تحت پوشش خدمات بهزیستی هستند.
۲۱ هزار معلول در استان زنجان تحت پوشش بهزیستی هستند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمد محمدی قیداری با بیان این که مددکاران بهزیستی در مسائل اجتماعی به صورت میدانی با رویکرد تخصصی، علمی و حمایتی انجام وظیفه می کنند، افزود: در زمان حاضر با توسعه مراکز توانبخشی و حمایتی، ارائه خدمات به جامعه هدف را به محل زندگی آنان آورده ایم و در این راستا هر جا و منطقه که دست کم ۴۵۰ پرونده از مددجویان وجود دارد، یک مرکز ارائه خدمات دایر و وظایف ۲۲ گانه بهزیستی به آنها واگذار شده است.

وی با بیان این که هم اکنون ۴۰۰ مرکز ارائه خدمات بهزیستی در سطح استان فعال است، ادامه داد: رویکرد ما در حل مسائل، ابتدای امر پیشگیری است و در ادامه توانمندسازی مددجویان در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان در بخش دیگری از سخنان خود به اجرای پویش ضیافت همدلی در ماه رمضان اشاره کرد و گفت: ماه رمضان فرصت مناسبی برای نگاه ویژه به اقشار آسیب پذیر و افراد بضاعت است، از این رو پویش ضیافت همدلی زمینه ای برای مشارکت خیران در اطعام نیازمندان است.

محمدی به مشارکت خیران استان در حمایت از مددجویان اشاره کرد و افزود: سال گذشته در این راستا ۱۵ میلیارد تومان از سوی خیران کمک شد که اکثر خیران نیز به صورت بی‌نام و بی ادعا هدایای خود را اهدا کردند.

وی با بیان این که در ماه رمضان سال گذشته خیران نزدیک یک میلیارد تومان برای اطعام نیازمندان و تهیه بسته های غذایی در استان مشارکت کردند، اظهارکرد: از شهروندان خیر استان درخواست داریم در پویش ضیافت همدلی در ماه رمضان امسال نیز مشارکت داشته باشند و از سفره خودشان به نیازمندان نیز اطعام کنند.

۳۱ فروردین ۱۴۰۰ ۰۹:۳۸
کد خبر : ۲۳۷,۷۸۴
کلیدواژه ها: محمدی,مدیرکل,بهزیستی,زنجان,مددجو,حمایت,معلولین

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید