مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم خبر داد:معافیت از پرداخت حق بیمه به شرط جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم گفت: شرکت‌های تعاونی با جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی از معافیت پرداخت حق بیمه بهره مند می‌شوند.
مسکن مهر,استان قم,وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم ، مصطفی کاویانی  گفت: جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی در شرکت های تعاونی شرط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای معافت از پرداخت حق بیمه کارگران است و در این طرح دولت ۲۳ درصد حق بیمه کارفرما را پرداخت می‌کند.

وی از تعاونی‌ها خواست برای ثبت نام در این طرح به پایگاه اطلاع رسانی مشوق به نشانی http://moshavegh.mcls.gov.ir مراجعه کنند.

کاویانی با اشاره به این که ۴۲ هزار واحد مسکونی مهر تحویل اعضا شده و تنها ۳۸ واحد باقی مانده است از بسته شدن پروژه مسکن مهر تا سه ماه آینده خبر داد و افزود: خوشبختانه بسیاری از پرونده‌های اختلافات و درگیری‌های تعاونی‌ها با صلح و سازش بسته شده است.

وی همچنین تصریح کرد : در استان قم  بیش از یک هزارو ۱۰۰ تعاونی فعالیت می کنند که این تعاونی‌ها توانسته اند برای ۲۴ هزار و ۲۳۰ نفر شغل مستقیم ایجاد کنند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم در پایان اظهار کرد: درسال گذشته ۳۰ تعاونی جدید با اشتغالزایی ۳۳۰ نفر تشکیل شده که ۴۰ درصد بیشتر از برنامه پییش بینی شده است.

۳۱ فروردین ۱۴۰۰ ۱۲:۴۵
کد خبر : ۲۳۷,۷۹۷
کلیدواژه ها: مسکن مهر,استان قم,وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید