بیش از ۵۴ هزار آسیب‌دیده اجتماعی در کرمانشاه خدمات مددکاری دریافت کردند

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه در ارائه گزارش عملکرد یک سال گذشته گفت: ۵۴ هزار و ۵۷۷ نفر آسیب دیده اجتماعی از بهزیستی استان کرمانشاه خدمات حمایتی و مددکاری دریافت کردند.
بیش از ۵۴ هزار آسیب‌دیده اجتماعی در کرمانشاه خدمات مددکاری دریافت کردند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه فرحناز محمدی به برخی از اقدامات شاخص سال قبل اشاره  و اظهار کرد: در سال گذشته کارشناسان خط اورژانس اجتماعی به ۱۷ هزار و ۸۹۹ نفر از افراد مبتلا به مخاطرات اجتماعی نیز خدمات مشاوره دادند.

مدیرکل بهزیستی کرمانشاه از الکترونیکی شدن فرآیند فرزندخواندگی متقاضیان داخل و خارج کشور به عنوان دستاوردی دیگر یاد کرد و گفت: برای احداث و یا خرید ۶۹۳ واحد مسکونی برای افراد دارای معلولیت و مددجویان تحت پوشش نیز کمک شد.

وی با بیان این که کمک هزینه بیمه اجتماعی ۶۵ درصد از زنان سرپرست خانوار در استان پرداخت شده است به اجرای طرح مداخلات تخصصی مددکاری اجتماعی به زنان سرپرست خانوار با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و ارتقای کیفیت زندگی آنان در سالی که گذشت نیز اشاره کرد.

محمدی با اعلام این که منابع بانکی بیش از ۶ هزار ۸۹۹ میلیارد ریال از محل بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱۳۹۹ برای اشتغال ۲ هزار و ۳۶۲ نفر با اولویت افراد دارای معلولیت و زنان سرپرست خانوار جذب قطعی شده، گفت: در سالی که گذشت دبیرخانه اجرای قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت نیز افتتاح شد.

مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه تأکید کرد: ۶۴ هزار و ۹۶۵ نفر مشاوره به صورت حضوری و تلفنی و چهار هزار و ۷۵۰ نفر زوج متقاضی طلاق، مشاوره گرفتند و آموزش‌های پیش از ازدواج، زندگی و خانواده به ۱۱ هزار و ۸۴۰ نفر ارائه شد.

محمدی با تاکید بر این که قرنطینه به موقع و اقدامات حمایتی و آموزشی جهت مقابله با گسترش ویروس کرونا در مراکز نگهداری سالمندان، معلولان، فرزندان بهزیستی، افراد دارای اعتیاد و آسیب دیدگان اجتماعی انجام شد، ادامه داد: علاوه بر ابلاغ و اجرای دستورالعمل رعایت تعارض منافع در انتصابات، نظارت مستمر و آنلاین بر مراکز سازمان بهزیستی انجام می‌شود.

۳۱ فروردین ۱۴۰۰ ۱۴:۱۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۳۷,۸۲۸
کلیدواژه ها: فرحناز محمدی,آسیب های اجتماعی,مراکز زندگی,بهزیستی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید