۱۳ هزار کسب و کار آسیب دیده از کرونا در اردبیل تثبیت شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: با پردادخت ۱۱۵ میلیارد تومان تسهیلات تعداد ۱۳ هزار کسب و کار آسیب دیده از کرونا تثبیت شد.
تسهیلات کرونا

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، قاسم رحیمی اعلام کرد: برای ۱۳ هزار متقاضی تسهیلات کرونا بیش از ۱۱۵ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره پرداخت شده تا از شرایط رکود و وضعیت نابسامان اقتصادی بیرون بیایند.  

دبیرکارگروه اشتغال اردبیل اظهار کرد: در طول بیش از ۱ سال گذشته بسیاری از کسب و کارهای شهری و روستایی در استان اردبیل متحمل آسیب‌های جدی شدند که در این راستا اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل تسهیلات ارزان قیمت به مبلغ ۱۱۵ میلیارد تومان به این کسب و کارها پرداخت شد.

وی تعداد کسب و کارهای آسیب‌دیده از کرونا در اردبیل را ۱۳ هزار شغل عنوان کرد و گفت: در این مدت علاوه بر ارائه تسهیلات به مشاغل آسیب‌دیده از کرونا تسهیلات مشاغل روستایی و شهری نیز مستمر بوده است به طوری که در مجموع ۳ سال گذشته تسهیلات ارائه شده به فقط به مشاغل روستایی اردبیل با هدف توسعه اشتغال پایدار در حدود ۳۴۰ میلیارد تومان بوده است.

وی به خدمات ارزنده اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در حوزه تسهیلات مشاغل خانگی نیز اشاره کرد و افزود: مبلغ ۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان از ۶ ماهه دوم سال ۱۳۹۹ در قالب تسهیلات مشاغل خانگی در استان پرداخت شده است.

وی همچنین از وصول ۲۵ میلیارد تومان از محل پرداخت اقساط طرح‌های اشتغال روستایی به بانک‌ها خبر داد و گفت: به منظور توسعه اشتغال روستایی و تحقق اشتغال پایدار در این مناطق نیازمند هستیم تا این مبلغ با پرداخت تسهیلات به چرخه تولید استان بازگردد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان جذب نیرو در بازار کار استان را خوب ارزیابی و تصریح کرد: با اجرای طرح‌های کارورزی در استان بیش از ۱ هزار و ۶۰۰ نفر برای نخستین بار در اردبیل صاحب شدند.

۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۴:۲۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |
کد خبر : ۲۳۷,۸۶۴
کلیدواژه ها: تسهیلات کرونا,تثبیت 13 هزار کسب و کار آسیب دیده از کرونا,مدیرکل کار اردبیل

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید