اختصاص800 میلیارد ریال تسهیلات جهت ایجاد و توسعه مشاغل خانگی در لرستان


مدیرکل کار و امور اجتماعی لرستان گفت: 800 میلیارد ریال تسهیلات بانکی قرض الحسنه در راستای توسعه اشتغالزایی در بخش مشاغل خانگی به استان ابلاغ شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کار و امور اجتماعی استان لرستان حامد ویس کرمی' در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری  استان لرستان، افزود: این میزان تسهیلات بانکی به عنوان سهم لرستان در سال جاری تعیین و به بانک های عامل استان ابلاغ گردید که براساس ساز و کار مشخص و بررسی های کارشناسی به متقاضیان ایجاد مشاغل خانگی در سطح استان پرداخت خواهد شد.
وی میزان تسهیلات بانکی برای ایجاد مشاغل خانگی به ازای هر فرصت شغلی را 30 میلیون ریال و تسهیلات پرداختی از سوی صندوق مهر رضا (ع) را 50 میلیون ریال عنوان کرد و اظهار داشت:این تسهیلات به صورت قرض الحسنه به متقاضیان ایجاد مشاغل خانگی پرداخت می شود.
ویس کرمی افزود: این میزان اعتبار از طریق دستگاه های اجرایی مشخص استان و بررسی های دقیق کارشناسی و همچنین توجیهات فنی و اقتصادی به افراد متقاضی و واجدشرایط پرداخت می شود.
مدیرکل کار و امور اجتماعی استان لرستان گفت: یکی از ظرفیت های مهم و محوری استان در توسعه اشتغال پرداختن به  مشاغل خانگی است و تسهیلات موردنظر برای ایجاد مشاغل خانگی در دو بخش (مستقل) خوداشتغالی و شرکت های پشتیبان(حقیقی و حقوقی) پرداخت می شود که درحال حاضر مجوزهای لازم برای استفاده از این منابع از طریق چهار دستگاه اجرایی دراستان صادر می شود.
وی با اشاره به محوریت اداره کل کار و امور اجتماعی و کارگروه اشتغال استانداری لرستان دراین خصوص، افزود: سازمان های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، بازرگانی، جهاد کشاورزی و آموزش فنی و حرفه ای دستگاه های هستند که مجوز ایجاد مشاغل خانگی را صادر می کنند.
ویس کرمی با اشاره به تنوع و گستردگی زمینه برای ایجاد مشاغل خانگی، اظهار داشت: 214 شغل به عنوان مشاغل خانگی در سطح کشور تعریف شده که براساس بررسی های کارشناسی توسط دستگاههای اجرایی تخصصی بیش از 50 عنوان شغلی از مشاغل مذکور بعنوان اولویت های استان مشخص شده اند  به گزارش روابط عمومی اداره کل کار و امور اجتماعی استان لرستان ، در ادامه این جلسه و با توجه به بررسی های کارشناسی انجام شده، با پرداخت تسهیلات بانکی موردنیاز برای اجرای 9 طرح اشتغالزا در سطح استان لرستان موافقت شد، این طرح ها شامل هفت واحد تولیدی مرغداری، پرورش ماهی، پرورش گل و پرورش قارچ در حوزه جهادکشاورزی و دو طرح تعاونی تولیدی می باشند.
۸ مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۱۴
کد خبر : ۲۳,۸۰۶