تعاونی‌های آموزشی زمینه ساز مشارکت دانش آموزان و اشتغال فارغ‌التحصیلان/محمد کبیری،معاون امور تعاون

تعاونی‌های آموزشی زمینه ساز مشارکت دانش آموزان و اشتغال فارغ‌التحصیلان/محمد کبیری،معاون امور تعاون
بدون شک سرمایه‌گذاری در توسعه منابع انسانی، از لازمه‌های رشد و توسعه پایدار محسوب می‌شود، نقش آفرینی معلمان، این قشر زحمتکش جامعه بر غنای فرهنگ و افزایش سطح سواد جامعه خواهد افزود و به رشد و توسعه فرهنگ آینده سازان کشور کمک خواهد کرد. در این راستا تلاش و زحمات شرکت های تعاونی آموزشی و مدارس غیردولتی، بسیار موثر و ستودنی است.
از 27 هزار  شرکت تعاونی خدماتی کشور، بیش از 8 درصد آن را شرکت های تعاونی آموزشی و مدارس غیردولتی تشکیل می دهند که با بیش از سی هزار نفر عضو موفق به ایجاد اشتغال برای بیش از 24 هزار نفر در کشور شده‌اند. 
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  بر اساس ضرورت ایجاد و توسعه نهادهای غیردولتی، از ابتدای دهه 80 زمینه تشکیل تعاونی‌هایی خدماتی با گرایش آموزشی و مدارس غیر دولتی را فراهم نمود که از مشارکت  معلمین و فارغ التحصیلان دانشگاهی، براساس اهداف و برنامه‌ها و دستورالعمل‌های عمومی وزارت آموزش و پرورش و تحت نظارت آن وزارتخانه تاسیس و اداره می‌شوند. هدف اصلی تشکیل این تعاونی‌ها، ترویج و تحکیم مشارکت و تعاون عمومی و نیز انجام فعالیت‌های  گسترده در بخش آموزشی و علمی و فرهنگی برای دانش آموزان  و ایجاد کار و اشتغال برای فارغ‌التحصیلان کشور است. 
اینجانب به نوبه خود سالروز شهادت معلم اخلاق و دین، استاد شهید مرتضی مطهری و روز معلم را به همه معلمان عزیز و فداکار خصوصاً تلاشگران عرصه علم و دانش در بخش تعاون و خانواده های ایشان تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.
 تعلیم و تربیت انسان‌های فردا درگرو حضور و زحمات این عزیزان بوده است و به پاس فداکاری و تلاش این قشر زحمتکش ادای احترام می کنم.
۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۲۰:۵۸
کد خبر : ۲۳۸,۱۷۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید