معاون روابط کار: تدوین ۱۰ آیین نامه جدید و بازنگری ۹ آیین‌نامه در شورای عالی حفاظت فنی

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در دولت تدبیر و امید ۱۰ آیین نامه جدید تدوین و ۹ آیین‌نامه در شورای عالی حفاظت فنی بازنگری شده است .
معاون روابط کار: تدوین ۱۰  آیین نامه جدید و  بازنگری ۹ آیین‌نامه در شورای عالی حفاظت فنی
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،"حاتم شاکرمی" در یکصد و شصت و هفتمین نشست شورای عالی حفاظت فنی گفت: از اقدامات شورای عالی حفاظت فنی به عنوان پارلمان ایمنی کشور  در دولت تدبیر و امید و در راستای صیانت از سلامت نیروی کار ، می توان به بازنگری  ۹ آیین‌نامه و تدوین ۱۰  آیین نامه جدید اشاره کرد که ۵ آیین نامه آن در نشست های این شورا تصویب و بقیه در دستور کار قرار دارد.
وی گفت: این شورا توانست زمینه لازم را برای خروج ۴۶۷ بنگاه اقتصادی از شرایط سخت و زیان آور فراهم کند.
شاکرمی افزود: از دیگر اقدامات این شورا پاسخ گویی به ۴۳ استعلام کمیته های سخت و زیان آور استان ها طی ۲۷ جلسه تخصصی، در دولت تدبیر و امید با هدف ایجاد وحدت رویه بوده است.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: شورای عالی حفاظت فنی باید بدون توجه به نظرات غیر کارشناسی و با حفظ چارچوب وظایف تخصصی زمینه های لازم را برای مشارکت  بخش‌های غیر دولتی در تدوین و اجرای بخشی از آیین نامه‌های که قابل واگذاری به شرکت ها یا شخصیت‌های حقیقی و حقوقی غیرحاکمیتی است، مهیا کند .
وی با اشاره به ضرورت همکاری و هماهنگی بیشتر با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ایجاد هم‌افزایی در تدوین این آیین نامه ها  که موجب خدمت به سلامت جامعه کار و تولید است، گفت : شورای عالی حفاظت فنی در راستای اجرای موثر مصوبات باید زمینه لازم را برای رصد و نظارت بیشتر در واحدهای تولیدی  فراهم سازد.
رییس شورای‌عالی حفاظت فنی با تاکید بر اولویت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استانداردسازی و سالم‌سازی محیط کار گفت: شورای عالی حفاظت فنی باید با بازنگری قانون و مقررات مربوط به مشاغل سخت و زیان آور  برای خروج دیگر بنگاه های اقتصادی که دارای مشاغل سخت و زیان‌آور هستند نیز، زمینه لازم را برای سالم سازی محیط کار مهیا کند .
۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۲۲:۱۰
کد خبر : ۲۳۸,۹۸۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید