سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد خبر داد:تعهد دستگاه های اجرایی استان برای ایجاد 12 هزار فرصت شغلی در سال جاری

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد گفت: در سال جاری دستگاه های اجرایی متعهد شدند 12 هزار شغل در استان ایجاد کنند که بیشترین ایجاد اشتغال مربوط به شهرستان های یزد، میبد و اردکان است.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد خبر داد:تعهد دستگاه های اجرایی استان برای ایجاد 12 هزار فرصت شغلی در سال جاری

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد در نشست کارگروه اقتصادی، سرمایه گذاری و اشتغال استان گفت: دستگاه‌های اجرایی در سال گذشته موفق شدند ۱۳ هزار و ۷۲۵ شغل ایجاد کرده و بیش از ۱۰۰ درصد از تعهدات خود را اجرایی کنند.
وی افزود: در سال جاری دستگاه های اجرایی متعهد شدند 12 هزار شغل در استان ایجاد کنند که بیشترین ایجاد اشتغال مربوط به شهرستان های یزد، میبد و اردکان است.
تشکری ادامه داد: هنوز چند دستگاه به دلایل مختلف نظیر کرونا میزان تعهد خود را در زمینه اشتغال در سال جاری را اعلام نکرده اند.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد در تشریح عملکرد کارگروه اشتغال و کمیته فنی استانی طرح اشتغال روستایی عشایری از سال 96 تاکنون خاطرنشان کرد: این کارگروه تاکنون 23  جلسه  تشکیل داده که در بخش کمیته فنی نیز 41 جلسه با حضور اعضا در استان شکل گرفته است.
وی درباره پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری گفت: 1927 طرح از ابتدا تاکنون 262 میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده اند که برای 3 هزار و 330 نفر فرصت اشتغال ایجاد شده است.
تشکری تسهیلات پرداختی به طرح های غیرحمایتی را 46 مورد عنوان کرد و افزود: مبلغی بالغ بر 2 میلیارد تومان به این طرح ها برای ایجاد فرصت اشتغال برای 172 نفر پرداخت شده است.
وی تصریح کرد: تسهیلات پرداختی به طرح های حمایتی 129 مورد بوده که بیش از 7 میلیارد تومان برای ایجاد 159 فرصت شغلی پرداخت شده است.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در پایان خاطرنشان کرد: تعداد 675 طرح دریافت کننده تسهیلات مورد بازدید کمیته های نظارت استان و شهرستان ها قرار گرفته اند.

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۴:۲۵
کد خبر : ۲۳۹,۰۴۱
کلیدواژه ها: تشکری, اشتغال, استان یزد, تسهیلات روستایی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید