معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین: بخش خدمات در استان قزوین بر اثر کرونا بیشترین آسیب را دید

معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: بر اثر شیوع کرونا از سه دسته صنعت، کشاورزی و خدمات، بخش خدمات بیشترین آسیب و خسارت را دید.
بخش خدمات در استان قزوین بر اثر کرونا بیشترین آسیب را دید
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان قزوین،ناصر شفیع آبادی گفت: سال گذشته براثر شیوع کرونا و آسیب های آن بر پیکره اقتصاد، خسارت های زیادی بر کسب و کارها و واحدهای تولیدی و صنعتی وارد شد و تعدیل نیرو در بخش خدمات استان نسب به سال ۹۸ دوبرابر افزایش یافت.

وی با بیان این که سال قبل کمترین تعدیل نیرو را در بخش کشاورزی داشتیم، اضافه کرد:  در سال ۹۹ بر اثر شیوع کرونا یک درصد نیروی کار تعدیل شده استان و ۲ درصد واحدهای تعدیل کننده نیرو در بخش کشاورزی و ۴۹ درصد کارگران تعدیل شده و ۴۷ درصد واحدهای تعدیل کننده در بخش صنعت بوده اند.

وی گفت: همچنین سال گذشته، براثر شیوع کرونا ۵۰ درصد کارگران تعدیل شده و ۵۱ درصد واحدهای تعدیل کننده نیروی استان در بخش خدمات رقم خورده است.

شفیع آبادی خاطرنشان کرد: با توجه به این آسیب ها دولت در سال ۹۹ حمایت خوبی از فعالان حوزه کارگری و کارفرمایی داشت و با پرداخت تسهیلات کم بهره برای جبران خسارت های وارد شده اقدام کرد. همچنین سال گذشته بالغ بر ۱۶۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونا میان کسب و کارهای آسیب دیده توزیع شد که امیدواریم پرداخت این تسهیلات در سال جاری نیز تداوم یابد تا بخش خدمات استان حمایت شود.

شفیع آبادی اضافه کرد: در سال جاری با توجه به نامگذاری صورت گرفته از سوی مقام معظم رهبری به تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها انتظار می رود با کمک بانک ها و ستاد مقابله با کرونا بخش های آسیب دیده را بیشتر مورد حمایت قرار دهیم تا تعدیل نیروی کمتری داشته باشیم.

وی تاکید کرد: عمده کارگران بیکار شده در سال قبل که مشمول قانون کار بوده اند به بیمه بیکاری معرفی و از مزایای آن بهره مند شدند.

معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین با اشاره به عزم جدی مدیران استان برای حل مشکلات واحدهای تولیدی و جلوگیری از تعدیل نیروها افزود: سال گذشته با حضور مستمر در جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان و برنامه ریزی ها و هماهنگی های صورت گرفته موفق شدیم تعداد واحدهای تولیدی مشکل دار استان را از ۵۲ واحد به ۲۶ مورد کاهش دهیم که امیدواریم در سال جاری نیز توفیقات بیشتری برای کاهش این رقم کسب کنیم.

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۴:۳۱
کد خبر : ۲۳۹,۰۸۲
کلیدواژه ها: بخش خدمات,کرونا ,قزوین

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید