مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه: پتروشیمی، آینده اقتصاد استان کرمانشاه را متحول خواهد کرد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: پتروشیمی، آینده اقتصاد استان را متحول و سبب افزایش تقاضا نیروی کار در این بخش و تربیت نیروی انسانی خواهد شد.
پتروشیمی، آینده اقتصاد استان کرمانشاه را متحول خواهد کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه حسن عزیزی  اظهار کرد: با توجه به هدف گذاری کاهش ۲/۵ درصدی نرخ بیکاری در سال ۹۹ از جمله استان‌هایی بودیم که روند کاهشی بیکاری استان همچنان پا برجا بوده و برای سال جاری نیز همین هدف گزاری انجام شده است.

وی با اشاره به خسارات وارده به کسب و کارها در اثر کرونا، افزود: بخش خدمات که بیشترین سهم را از اشتغال استان دارد بیشترین آسیب را هم از بیماری کرونا متحمل شده است.

وی ادامه داد: اقداماتی از جمله پرداخت تسهیلات کرونا به ۲۵ هزار و ۲۶۶ کارگاه با مبلغ حدود 200 میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به تعداد ۲۹ هزار و ۸۵۶ فرصت شغلی، جهت حفظ اشتغال و جبران خسارت‌های وارده به کارگاه‌ها پرداخت شد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تصریح کرد: به یارانه بگیران هم در سه مرحله پرداخت کمک یارانه معیشتی به ازای هر عضو خانواده یک میلیون ریال به مدت سه ماه متوالی را داشتیم.

حسن عزیزی گفت: در حوزه بیمه بیکاری حدود ۱۴ هزار نفر ثبت نام کردند که ۸ هزار و ۶۰۰ نفر در پیک اول بیماری کرونا و در پایان سال هم ۱۰ هزار نفر مشمول و واجد شرایط دریافت مقرری بیمه بیکاری شدند که در بخش خدمات ۷۱.۹ درصد، در بخش صنعت ۲۵.۹ درصد و در بخش کشاوری ۲.۲ درصد کارگران بیمه بیکاری را دریافت کردند که این آمار نشان دهنده این است که بیشترین صدمه به بخش خدمات وارد شده است.

 وی ادامه داد: در روزهای آغازین سال 1400 هم با پیگیری استاندار و دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار اشتغالزا برای مناطق زلزله زده که در برگیرنده حدود ده شهرستان استان است در نظر گرفته شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: بسیاری از خدمات تامین اجتماعی هم به سمت الکترونیکی پیش رفته و احکام بازنشستگان تامین اجتماعی نیز با افزایش قابل توجهی صادر شده که در چند سال گذشته افزایش حقوق و مزایا افراد مشمول قانون کار با چنین افزایشی بی سابقه بوده و افزایش ۳۹ درصدی در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: استان کرمانشاه به آرامی در حال تبدیل به قطب صنایع بالا دستی و پایین دستی پتروشیمی است به گونه‌ای که در شهرستان اسلام آباد غرب و شهرستان‌های شرقی استان برخی کارگاه‌ها تجهیز شده و در حال پیشرفت اند و می‌توان گفت که پتروشیمی آینده اقتصاد استان را متحول خواهد کرد و بخش تقاضای نیرو کار را به اندازه کافی بالا می‌برد به گونه‌ای که نیازمند تربیت نیروی انسانی باشیم.

 که در این راستا سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برنامه‌هایی برای تقویت نیرو کار فنی در حوزه پتروشیمی دارد و توافقاتی از جانب استاندار کرمانشاه با وزارت نفت به عمل آمده و مجموعه این اقدامات ما را بر آن داشته که به روز رسانی سند تسهیلی اشتغال ۱۴۰۰ را با شرایط جدید انجام دهیم و امیدواریم با توجه به بعضی از اسناد بالا دستی که در سازمان مدیریت و برنامه ریزی تهیه شده شرایط استان به سمت و سویی رود که علی رغم محدودیت‌ها بتوانیم همچنان روند کاهشی نرخ بیکاری را ادامه دهیم.

 

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۵:۳۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۳۹,۱۳۵
کلیدواژه ها: حسن عزیزی,پتروشیمی,صنایع پایین دستی و بالادستی پتروشیمی در استان کرمانشاه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید