آموزش های مهارتی بر اساس نیاز منطقه ای در استان بوشهر ارایه شود

استاندار بوشهر گفت: توجه به وجود ظرفیت های فراوان اشتغال در استان فرمانداران زمینه را برای توسعه آموزش های های مهارتی بر اساس نیاز منطقه ای محیا کنند.
آموزش های مهارتی بر اساس نیاز منطقه ای در استان بوشهر ارایه شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر، عبدالکریم گراوند در جلسه شورای مهارت آموزی استان بوشهر ،اظهار داشت: برنامه ریزی برای مهارت آموزی از طریق روش های نوین در اولویت باشد.
وی با اشاره به اینکه توسعه پایدار برای هر کشور جز از مسیر منابع انسانی به عنوان مهمترین عامل و رکن توسعه، محقق نمی‌شود، افزود: منظور از منابع انسانی موثر، نیروی انسانی آموزش دیده و ماهر است که پس از تربیت، بیشترین بازدهی را دارد.
گراوند با تاکید بر ضرورت نهادینه سازی فرهنگ مهارت آموزی در جامعه بیان کرد: سازمان فنی و حرفه‌ای، دانشگاه علمی و کاربردی و آموزش و پرورش بدنه اصلی مهارت آموزی هستند.
استاندار بوشهر ظرفیت های اشتغال در استان را فراوان دانست و اضافه کرد: مهارت آموزی باید در بنیان خانواده ها با همکاری همه مسئولین و دستگاه های اجرایی ترویج شود تا شاهد اشتغال پایدار در سطح استان بوشهر باشیم.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر اظهارکرد: رشد فرهنگ مهارت آموزی و حل مشکل اشتغال جوانان و جذب نیروی ماهر مورد نیاز صنعت و صنف از اهداف شورای مهارت است.
عبدالمجید دراهکی با بیان اینکه باید مهارت آموزی از سنین دانش آموزی توسط آموزش و پرورش فرهنگ سازی شود، اضافه کرد: باید مهارت آموزی بین خانواده‌ها و قشر دانش آموزی افزایش یابد.
وی اظهار کرد: اقداماتی صورت گرفته تا دانشجویان و سربازان تا پایان دوره دانشگاهی و پایان خدمت خود چندین مهارت متناسب با نیاز بازار و استعداد خود فرا بگیرند.
دراهکی مهارت را رکن توسعه در هر جامعه و صنعتی دانست و افزود: نگاه دولت نیز نسبت به مهارت آموزی نگاهی ویژه بوده به طوری که گسترش مهارت آموزی در بین جوانان و افراد جویای کار از مهمترین برنامه های دولتمردان محسوب می شوند.
مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای بوشهر اثر بخشی آموزش های مهارتی در رفع بیکاری را منوط به همدلی و هم افزایی با دستگاه های مربوطه عنوان کرد.

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۴:۳۸
کد خبر : ۲۳۹,۱۵۹
کلیدواژه ها: آموزش های مهارتی, نیاز منطقه ای, شورای مهارت آموزی, استان بوشهر

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید