مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان:برخی از مجوزهای اداری برای سرمایه‌گذاران روندی طولانی و خسته‌کننده دارد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: روند طولانی دریافت مجوزهای اداری موجب خستگی سرمایه‌گذار قبل از رسیدن به مرحله تولید شده است.
برخی از مجوزهای اداری برای سرمایه‌گذاران روندی طولانی و خسته‌کننده دارد

به گزارش روابط عمومی اداره کل  تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب"  افزود: صدور مجوزهای تولید، اشتغال و سرمایه گذاری در برخی موارد روند طولانی و خسته کننده ای دارد به نحوی که برای یک مجوز باید دست کم به ۱۷ اداره مراجعه کرد.

وی اظهار کرد: به همین منظور مرکز تسهیل سرمایه گذاری و کسب و کار در استان ایجاد شده است اما متاسفانه در مواردی، سرمایه گذاران همچنان باید برای دریافت مجوزهای لازم رفت و آمدهای بسیاری بین ادارات داشته باشند و همین امر موجب خستگی و انصراف آنان می شود.

وی تاکید کرد: باید به سرمایه گذار کمک کرد تا تمام توان خود را برای تولید و اشتغال بکار گیرد در حالیکه بسیاری از موارد نیرو و انگیزه سرمایه گذاران در مرحله دریافت مجوزها و پیش تولید گرفته می شود.

آشتاب ادامه داد: باوجود تاکید دولت و مسوولان بر تسهیل شرایط قانونی سرمایه گذاری، اما گاهی موارد، سخت گیری های نابجا و یا حتی زاویه دار کارشناسان اداری در سطوح میانی موجب طولانی شدن فرآیند صدور مجوزها می شود.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به شعار امسال مبنی بر "تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها" افزود: لرستان عقب ماندگی های تاریخی در حوزه سرمایه گذاری و اشتغال  دارد که باید برای جبران این کاستی ها، قوانین و امتیازهای جداگانه ای لحاظ شود.

آشتاب گفت: با وجود فرصت طلبی بسیاری استان ها از قانون خصوصی سازی، اما لرستان سودی در این زمنیه نداشت و در روند توسعه اقتصادی  دچار اختلال شد بنابراین امروز نیازمند نگرش متفاوت مسوولان ملی در دادن امتیازهای ویژه برای تسهیل در سرمایه گذاری و اشتغال است.

وی توضیح داد: به طور مثال سود تسهیلات بانکی برای سرمایه گذاری نباید در لرستان و یک استان توسعه یافته مشابه باشد، بلکه باید برای استان هایی چون لرستان که محروم و کمتر توسعه یافته هستند ردیف های خاص با نرخ کمتر لحاظ شود.

وی همچنین اضافه کرد: برای رونق تولید و اشتغال در لرستان باید مشوق های ویژه سرمایه گذاری به ویژه در حوزه مالیات و بیمه تصویب شود چراکه امروزه بیمه یکی از اصلی ترین دغدغه های صاحبان تولید است.

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۵:۲۶
کد خبر : ۲۳۹,۲۰۷
کلیدواژه ها: طولانی بودن صدور مجوزها,سرمایه گذاری,لرستان,آشتاب

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید