مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گیلان:اصلاح قانون می تواند نقش موثری در امنیت شغلی کارگران داشته باشد

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گیلان با بیان اینکه اصلاح قراردادهای موقت کارگری دغدغه دولت در ادوار مختلف بوده است ، گفت: اصلاح قانون می تواند نقش موثری در امنیت شغلی کارگران داشته باشد.
اصلاح قانون می تواند نقش موثری در امنیت شغلی کارگران داشته باشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان: عباس علیزاده  اظهار کرد: تمام تلاش ها در مجموعه دولت این است که  این دغدغه ٔ به حق کارگران درباره قراردادهای کارگران و  امنیت شغلی،  اصلاح شود و  به جد به عنوان  متولیان و یکی از مطالبات کارگری بدنبال اصلاح این قانون هستیم.

وی با اشاره به اینکه از  سال ۹۸ با توجه به تورم ، حقوق کارگران افزایش قابل توجهی  داشته است ، بیان کرد:  حقوق کارگران از  حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان  از سال ۹۸ به  بیش از چهار میلیون و ۲۰۰  هزار تومان در حال حاضر رسیده است .

علیزاده خاطر نشان کرد: افزایش حقوق کارگران  بیش از توان کارفرما  اتفاق خوبی برای آنان نیست؛ چرا که از آنطرف جامعه کارفرمایی آسیب خواهد دید و مشاغل رسمی ما از بین خواهد رفت و کاهش نیروی کار را بدنبال خواهد داشت.

وی ادامه داد: از سوی دیگر  بدلیل افزایش هزینه های تمام شده در واحدهای تولیدی  در شرایط تحریمی و اقتصادی؛  توان و قدرت رقابت کارفرمایان در بازار اقتصاد از بین می رود  و با مشکل روبرو می شوند.
وی  در ادامه از فعالیت بالغ بر  ۴۳۲ هزار نفر در حوزه کار و تولید به عنوان کارگر و کارفرما در استان خبر داد و گفت: از این تعداد ۷۲ هزار نفر کارفرما و مابقی کارگران در حوزه صنعت و صنوف مختلف  هستند.

علیزاده با بیان اینکه بالغ بر۳۰۴ تشکل کارگری و کارفرمایی در استان داریم  که در زمینه مطالبات صنفی خودشان با دولت همراهی می کنند ، تصریح کرد: در  جلسات مختلف  از جمله در کارگروههای رفع موانع تولید نمایندگان کارگران و کارفرمایان نیز حضور و  نقش موثری  دارند.

وی به نظارت بازرسان در حوزه های تولیدی و خدماتی برای محافظت سلامت کارگران نیز اشاره و  اظهار کرد:  بازرسان در این حوزه نظارت می کنند و مشکلات را به  اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی منعکس می کنند که در همین راستا؛ در سال ۹۸ بیش از ۱۴ هزار بازرسی و در سال ۹۹ با وجود شرایط شیوع کرونا یک هزار و ۵۰۰ مورد نسبت به سال قبل از آن افزایش داشته است.

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۴:۲۷
روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان گیلان |
کد خبر : ۲۳۹,۲۱۳
کلیدواژه ها: ایرنا,امنیت شغلی,اصلاح قانون,مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گیلان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید