معاون امور اقتصادی در جشنواره تقدیر از کارآفرینان برتر خراسان رضوی: کارآفرینان موتور پیشران جامعه هستند

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سیزدهمین جشنواره تقدیر از کارآفرینان برتر خراسان رضوی که با حضور جمعی از مدیران و کارآفرینان برگزیده استانی برگزار شد، گفت: کارآفرینان، ثروت‌آفرینان و موتور پیشران جامعه هستند.
کارآفرینان  موتور پیشران در جامعه هستند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، حجت‌ میرزایی در جمع کارآفرینان، مدیران بنگاه‌های اقتصادی و مسئولان استانی حاضر در این جشنواره  اظهار کرد: سال 1399 با محدودیت‌های بی‌سابقه و تاریخی در تأمین بودجه و به‌کارگیری سیاست‌گذاری‌ها مواجه بودیم؛ از سوی دیگر هم‌زمانی شیوع ویروس کرونا و تشدید تحریم‌های ظالمانه، بنگاه‌های اقتصادی را تحت فشار قرار داد و مشکلات عدیده‌ای را برای کارآفرینان و تولیدکنندگان در بخش‌های مختلف به وجود آورد.

وی افزود: در همین راستا دولت از سال گذشته تاکنون حدود 400 هزار میلیارد ریال برای کمک به بنگاه‌های آسیب‌دیده از کرونا اختصاص داد و توانست بخشی از این مشکلات را مهار و مدیریت کند.

وی در ادامه مهم‌ترین اهداف برگزاری این جشنواره را ترویج و توسعه فرهنگ کارآفرینی، خلاقیت و نوآوری و ایجاد فضای تعامل و هم‌افزایی میان فعالان عرصه اقتصادی و دست‌اندرکاران فضای کسب‌و‌کار اعلام کرد و ادامه داد: در جهان امروز، کارآفرینی، اقدامی فرهنگی است و این کارآفرینان هستند که می‌توانند فرصت‌های جدیدی در اقتصاد به وجود آورده و جهش بزرگی در کشور ایجاد کنند.

 معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ویژگی‌های خراسان رضوی و مشهد تصریح کرد: خراسان رضوی سرزمین نوآوری‌ها و کارآفرینی و دارای مزیت‌ها بزرگی در بخش‌های مختلف ازجمله صنایع غذایی، پوشاک، معدن و به‌ویژه گردشگری است. مشهد نیز به‌عنوان مرکز این استان، امروز رتبه اول در هوشمندسازی شهری را به خود اختصاص داده و در تولید اپلیکیشن و نرم‌افزار پس از تهران رتبه دوم را در اختیار دارد.

میرزایی در پایان خاطرنشان کرد: مشهد، شهری پذیرا، اهل مدارا و دارای پازل درهم‌آمیخته جمعیتی است و ظرفیت مطلوبی برای پذیراشدن کارآفرینان دارد؛ امیدواریم به برکت امام معصوم حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا (ع) مسیر برای عبور از روزهای سخت و گفت‌وگو و تعامل با دنیا همراه با توسعه فراهم شود.

گفتنی است در این مراسم جمعی از کارآفرینان به بیان نظرات خود پرداخته و در پایان از 9 نفر از کارآفرینان برتر و 31 کارآفرین شایسته قدردانی شد.

 مدیران تا پایان دوره مسئولیت برای گره گشایی  و حل مشکلات مردم تلاش می کنند


معاون امور اقتصادی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در سومین نشست شورای هماهنگی مدیران و شرکت های سرمایه گذاری زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان خراسان رضوی گفت: با توجه به این که رویکرد و تمرکز وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی بر پیگیری و رفع مشکلات و ارائه خدمات عمومی است تمامی مدیران تا پایان دوره مسئولیت با تعهد و علاقه مندی و در جهت گره گشایی و حل مشکلات مردم کار می کنند.

به گزارش روابط عمـومی اداره کل تعـاون،کـار و رفـاه اجتمـاعی خراسان رضوی، حجت میرزایی در این نشست با قدردانی از تلاش همه مدیران در جهت رسیدگی به مشکلات مردم و با اشاره به محورهای اصلی شعار سال  اظهار کرد: یکی از ماموریت هایی که مدیران در سال جاری باید به آن توجه ویژه کنند این است که فعالیت ها و پرونده های نیمه تمام و باز را به سر انجام رسانده و تلاش کنند تا ماموریتی در این دولت ناتمام نماند.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات انجام گرفته معاونت امور اقتصادی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در سال تولید،پشتیبانی ها و مانع زدایی ها گفت:با توجه به این که بخشی از رفع موانع تولید در این وزارتخانه است این حوزه در سال جاری برای شعار سال گزارش تفصیلی ارائه کرده و ارزیابی و استعلام های لازم را نیز از بنگاه های اقتصادی در سطح کشور جمع آوری و برای دستگاه های مرتبط ارسال کرده است.

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگری از سخنانش به اقدامات مهم و شاخص این وزارتخانه اشاره کرد و گفت: در زمان شیوع ویروس کرونا بخشی زیادی از کارها از جمله پرداخت های حمایتی، تسهیلات کرونا،حمایت از بنگاه های آسیب دیده از کرونا و...بر عهده وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی بود که این مهم با اجرای صحیح برنامه ها و سامانه های ایجاد شده مخصوصاً پایگاه اطلاعات ایرانیان در حوزه های مختلف توانست حجم بسیاری از مراجعان را کم کند.

وی همچنین گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شفافیت،کاهش فساد، کارآمدی، نظام خدمات درمانی و... اقدامات بسیار ارزشمندی انجام داده است که تمام این اقدامات با مدیران خوش فکر انجام شده و کارنامه درخشانی را به وجود آورده است.

 ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۳۴
کد خبر : ۲۴۰,۷۲۰
کلیدواژه ها: حجت میرزایی,معاون امور اقتصادی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی,تقدیر از کارآفرینان برتر خراسان رضوی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید