30هزار بانوی گیلانی در جمع بیمه شدگان گروه زنان خانه دار تامین اجتماعی قرار دارند

مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان گفت: طی یک سال گذشته شاهد افزایش دو هزار و 100 نفری بیمه شدگان زنان خانه دار تامین اجتماعی بودیم که این میزان بیانگر رشد 7/6 درصدی است.
سی هزار بانوی گیلانی در جمع بیمه شدگان گروه زنان خانه دار تامین اجتماعی قرار دارند

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان، حسین نژاد مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان گفت: در حال حاضر حدود 30 هزار  نفر از بانوان گیلانی تحت پوشش بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی قرار دارند.

وی اضافه کرد: بیمه زنان خانه دار به‌عنوان یکی از زیرگروه‌های بیمه مشاغل آزاد از آذرماه سال 1387 بمنزله فرصتی برای پوشش بیمه ای بانوان در سازمان اجرایی شد.

وی تشریح کرد:  در این بیمه دختران مجرد بالای 18 سال و بانوان زیر 50 سال می‌توانند با انتخاب یکی از سه نرخ تعیین شده با دامنه تعهداتی متفاوت نسبت به انعقاد قرارداد در قالب مشاغل آزاد و دریافت فیش حق بیمه و پرداخت آن برای ایجاد سابقه و امکان برخورداری از تعهدات مربوطه اقدام کنند.

وی گفت: با توجه به حداقل دستمزد تعیین شده در سالجاری ، بانوان مشمول می‌توانند با حداقل مبلغ  ماهیانه سیصد و 30 هزار تومان از پوشش بازنشستگی و با پرداخت سرانه درمان هفتاد و یک هزار و 600 تومانی از خدمات درمانی سازمان برخوردارشوند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان اضافه کرد:  با انتخاب درصدهای بالاتر؛ برخورداری از پوشش‌های بیشتری از قبیل فوت قبل از بازنشستگی و ازکارافتادگی نیز امکان پذیر است.

همچنین علاقمندان می‌توانند برای انعقاد قرارداد بصورت غیرحضوری به سامانه خدمات الکترونیکی سازمان به نشانی tamin.ires  مراجعه کنند.

۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ۱۳:۰۲
روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان گیلان |
کد خبر : ۲۴۰,۷۹۹
کلیدواژه ها: تامین اجتماعی,بیمه شدگان,زنان خانه دار,تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان گیلان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید