مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر: 11 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای جدید در استان بوشهر تاسیس می شود

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: در اولین نشست هیات نظارت بر آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای استان بوشهر در سال جاری با صدور مجوز تاسیس 11 آموزشگاه در 7 رشته مهارتی موافقت شد.
11 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای جدید در استان بوشهر تاسیس می شود
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر ، عبدالمجید دراهکی با بیان این که 204 آموزشگاه آزاد ویژه فنی و حرفه‌ای در استان مجوز فعالیت گرفته اند،اظهارداشت: با صدور مجوز تاسیس برای این آموزشگاه ها تعداد آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای استان بوشهر به 215 آموزشگاه خواهد رسید.
وی با بیان این که فعالیت آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای در شرایط کرونایی بسیار سخت شده است ،افزود: با توجه به تعطیلی های مکرر آموزشگاه های آزاد در شرایط کرونایی و استیجاری بودن مکان های این آموزشگاه ها در حال حاضر 170 آموزشگاه در حال فعالیت هستند و مابقی به دلیل شرایط اقتصادی در مرخصی هستند که باید با ایجاد زیرساخت مناسب زمینه فعالیت دیگر آموزشگاه ها نیز محیا شود.
دراهکی تاکید کرد: خدمات حرفه‌ای باید به سمت آموزشگاه‌های آزاد برود و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای نباید در رقابت با آموزشگاه‌های آزاد باشد.
وی با بیان این که یکی از رشته‌های مهمی که باید در آموزشگاه‌های آزاد فعال ‌شود، مهارت الکترونیک است،اضافه کرد: با توجه به تغییرات پرشتاب جهان امروز و شکل‌گیری موضوعاتی نظیر تجارت الکترونیک، می‌طلبد تا مهارت و دانش جوانان علاقه‌مند به این حوزه در قالب مهارت الکترونیک ارتقا یابد و در این حوزه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برنامه‌هایی را در دستور کار خود قرار داده است.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر با تاکید بر این که باید چالش های مختلف پیش روی بخش خصوصی و دولتی آموزش فنی و حرفه ای را با تدبیر مدیریت کرده و مرتفع کنیم و در این راستا نیازمند پیوند آموزشگاه های آزاد با بازار کار هستیم، گفت: با تشکیل کمیته حمایت از آموزشگاه های آزاد نسبت به رصد فعالیت بخش خصوصی اقدام شده و مراکز بدون مجوز شناسایی و به مردم معرفی خواهند شد.
۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۲۷
کد خبر : ۲۴۰,۸۳۰
کلیدواژه ها: آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای، صدور مجوز، شرایط اقتصادی، استان بوشهر

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید