سرعت‌بخشی در فرایند پرداخت تسهیلات طرح‌های روستایی و عشایری استان مرکزی امری ضروری است

سرپرست اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: هدف ما ایجاد فرصت های اشتغال پایدار روستایی است تا منابع مالی تبدیل به فرصت شغلی شوند.
سرعت‌بخشی در فرایند پرداخت تسهیلات طرح‌های روستایی و عشایری استان مرکزی امری ضروری است
به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی، بهزاد سام دلیری،در  جلسه کمیته فنی اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری استان که برگزار شد با اشاره به ضرورت سرعت بخشیدن به روند اعطای تسهیلات برای حمایت از اشتغال روستایی و عشایری تاکید کرد و از دستگاه‌های ذیربط و بانک‌های عامل خواست به منظور ایجاد فرصت‌های شغلی، فرایند تسهیلات دهی به طرح‌های روستایی و عشایری را تسریع کنند.

سام دلیری ادامه داد: دولت و سایر نهادها باید تمام تلاش خود را بکار گیرند تا زمینه ایجاد فرصت های شغلی برای جوانان و به خصوص افراد تحصیلکرده فراهم شود چرا که جوانان سرمایه اصلی کشور هستند و با کار آفرینی در اقتصاد کشور نقش آفرین باشند و بتوانند برای کشور تولید ثروت کنند .

سرپرست اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی خاطرنشان کرد: مشکل عمده کارآفرینان روستایی، مشکلات و موانع پیش روی دریافت مجوز جهت راه اندازی واحدهای کوچک تولیدی است و حداقل انتظار آنها از دولت رفع موانع پیش روی صدور مجوزها است.

وی با تاکید بر این که اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی باید با سرعت و در عین حال با دقت کافی انجام شود، تصریح کرد: باید نظارت دقیقی در اجرای این طرح وجود داشته باشد تا این اطمینان حاصل شود که منابع مالی تبدیل به فرصت شغلی خواهد شد و کسی نتواند از امتیازهای این طرح که با نرخ سود بسیار پایین اعطا می شود، سوء استفاده کند.

دلیری با اشاره به این که باید به دنبال مشاغلی بود که کمترین فشار و وابستگی به منابع ارزنده آب، خاک و منابع طبیعی را داشته باشد، اضافه کرد: در بخش های صنعت و خدمات در روستاها شغل چندانی ایجاد نشده است که همین مساله فشار بر بخش کشاورزی را مضاعف کرده است و باید سازوکارهایی برای درآمد، استفاده و بهره‌وری بیشتر از منابع را داشته باشیم.

در ادامه براتی،معاون کار آفرینی و اشتغال اداره کل طی گزارشی از روند پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در استان گفت: تا کنون 328 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در استان مرکزی پرداخت شده است.

وی ادامه داد: اشتغال پایدار روستایی در استان مرکزی از اولویت های مسوولان استان بوده و تاکنون تعداد 2402 طرح اشتغال مبلغ 328 میلیارد تومان از تسهیلات اشتغال روستایی بهره مند شده اند. پیش بینی می شود، این تعداد طرح برای 4696 نفر در روستاهای استان اشتغال ایجاد کند. بانک های عامل در پرداخت این تسهیلات کشاورزی ،توسعه تعاون،پست بانک و صندوق کارآفرینی امید هستند.

براتی افزود : طرح های پرداخت شده به تفکیک بانک های عامل استان: کشاورزی تعداد 1289 مبلغ 151میلیارد تومان، توسعه تعاون تعداد 242مبلغ 78 میلیارد تومان ،پست بانک تعداد 357 مبلغ 45 میلیارد تومان و صندوق کارآفرینی امید تعداد 514 مبلغ 54 میلیارد تومان پرداخت کرده اند.
۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۲۱
روابط عمومی تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۲۴۰,۸۷۰
کلیدواژه ها: سام دلیری,تسهیلات,طرح‌های روستایی و عشایری,استان مرکزی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید