جمعیت کارگری استان اردبیل به بیش از 110 هزار نفر رسید

رئیس شورای هماهنگی دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: جمعیت کارگری تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی استان اردبیل به بیش از 110 هزار نفر رسید.
جمعیت کارگری استان اردبیل به بیش از 110 هزار نفر رسید

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسم رحیمی در سومین جلسه شورای هماهنگی دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل که با حضور رئیس کل دادگستری استان برگزار شد، گفت: استان اردبیل از لحاظ رصد مستمر مشکلات واحدهای تولیدی و پیمانکاری و نداشتن تنش های کارگری در رتبه های برتر کشور قرار دارد.

رحیمی با اشاره به این که نزدیک به 50 درصد از جمعیت استان به صورت مستقیم یا تبعی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند، گفت: از 185 هزار نفر جمعیت بیمه پرداز تامین اجتماعی 110 هزار نفر کارگر هستند.

وی با اشاره به وظیفه شبه قضایی این اداره کل در رسیدگی به دعاوی کارگری و کارفرمایی عنوان کرد: سالانه بیش از 6 هزار شکایت کارگری در مراجع حل اختلاف این اداره کل بررسی و منجر به صدور رای می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل تصریح کرد: سالانه حدود 2 هزار نفر از کارگرانی که شغل خود را به صورت غیر ارادی از دست داده اند تحت پوشش چتر حمایتی بیمه بیکاری قرار می گیرند.

رئیس شورای هماهنگی دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل افزود: 23 هزار کارفرما در استان به صورت ثبت شده و با کد کارگاهی تامین اجتماعی در حال فعالیت اقتصادی هستند.

رحیمی افزود: با اجرای طرح سیاست های فعال بازار کار بیش از 2 هزار نفر دانش آموخته  با پرداخت 30 درصد از مبلغ دستمزد یا پرداخت حق بیمه سهم کارفرما برای اولین بار صاحب شغل شدند.

وی در تشریح عملکرد حوزه تعاون گفت: 1 هزار و 850 شرکت تعاونی با ظرفیت اشتغال برای 16 هزار نفر در استان در حال فعالیت هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اعلام کرد: ماهانه برای بیش از 410 هزار خانوار اردبیلی یارانه نقدی و معیشت بنزین پرداخت می شود.

۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۳۱
روابط عمومی هیات ورزش کارگری استان اردبیل |
کد خبر : ۲۴۰,۹۱۲
کلیدواژه ها: جعیت 110 هزار نفری کارگران در استان اردبیل,تعداد کارگران اردبیل,بیمه کارگران,مدیرکل کار اردبیل

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید