مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم خبر داد: اعطای مجوز فعالیت مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی جهاددانشگاهی قم

مجوز فعالیت مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی جهاد دانشگاهی واحد استان قم در آیینی با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قم اعطا شد.
اعطای مجوز فعالیت مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی جهاددانشگاهی قم

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم، مصطفی کاویانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم در این مراسم ضمن تاکید بر ضرورت توسعه همکاری های جهاد دانشگاهی و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گفت: راه اندازی مراکز مشاوره اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی از مصوبات شورای عالی اشتغال کشور است و این شورا در چهل و سومین جلسه در سال 1390 ، به استناد بند 37 امور اقتصادی سند چشم انداز بیست ساله کشور ، ماده 4 و 22 برنامه ششم توسعه اقتصادی کشور ،اقدام به تصویب تاسیس مراکز مشاوره کارآفرینی در کشور کرده است.

کاویانی تقویت اکوسیستم های منطقه ای و توسعه فعالیت های کارآفرینانه، ایجاد بستر لازم برای هدایت کسب و کارهای نوپا، افزایش ضریب موفقیت کسب وکارهای نوپا، هدایت صاحبان سرمایه به فعالیت‌های کارآفرینانه، کمک به بهبود فضای کسب و کار، شکل گیری یک هویت اجتماعی مشترک و جدید حول محور توسعه کارآفرینی در کشور برای گروه های مختلف اجتماعی موثر در دولت و بخش خصوصی، بخش تعاون و جامعه را از اهداف تاسیس مراکز مشاوره کارآفرینی برشمرد.

وی افزود: در استان قم نیز از سال 1394 هیئت فنی این مراکز متشکل از کارشناسان اداره کل ، رئیس و دبیر کانون کارآفرینی استان ، رئیس مرکز رشد دانشگاه قم ، رئیس مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی قم ، رئیس صندوق کارآفرینی امید و یک حقوقدان با معرفی پارک علم و فناوری تشکیل شد که وظیفه صدور مجوز و نظارت بر فعالیت آنها را برعهده دارند.

کاویانی ادامه داد: تا کنون 32 جلسه هیات فنی برگزار شده و هم اکنون جهاد دانشگاهی واحد استان قم به عنوان هشتمین مرکز تخصصی در حوزه های مختلف کارآفرینی مجوز مرکز مشاوره کارآفرینی را دریافت کرده  و مجوز یک مرکز نیز در حال صدور است.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان قم در این نشست گفت: باید محدوده فعالیت هایی که می توانیم به صورت مشترک انجام دهیم را مشخص کنیم تا با همکاری منسجم بتوانیم به ایجاد شغل کمک کنیم.

محمد حیدری با بیان این که برای ایجاد شغل آموزش کافی نیست ، گفت: ایجاد بازار و سرمایه گذاری از دیگر ارکان توسعه اشتغال است، در حالی که این دو مقوله از چشم مسئولین دور مانده است.

وی ادامه داد: در جهاد دانشگاهی می توانیم با توسعه مراکز و ارائه خدمات بیشتر و بهتر به مردم در دو بعد ارائه خدمت و ایجاد اشتغال در آن مراکز، مفید واقع شویم.

حیدری بر لزوم به اشتراک گذاری منابع دو دستگاه تاکید کرد و گفت: با به اشتراک گذاشتن منابع و هم افزایی بین دو دستگاه می توان خدمات بهتری به مردم ارائه داد و در اجرای رسالت های دستگاه موفق عمل کرد.

۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۴۵
کد خبر : ۲۴۰,۹۳۸
کلیدواژه ها: مشاغل خانگی,جهاد دانشگاهی,مصطفی کاویانی,مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم,مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید