مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان: بیش از ۱۰ هزار نفر دوره‌های آموزشی را در مراکز فنی و حرفه‌ای لرستان طی کرده‌اند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: بیش از ۱۰ هزار نفر دوره‌های آموزشی را در مراکز فنی و حرفه‌ای استان طی کرده‌اند.
بیش از ۱۰ هزار نفر دوره‌های آموزشی را در مراکز فنی و حرفه‌ای لرستان طی کرده‌اند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان، علی آشتاب در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان این که آموزش زیربنای هر کاری است و هزینه نیست، تصریح کرد: هزینه‌ای که برای آموزش می‌شود یک سرمایه‌گذاری است.

وی خاطرنشان کرد: کارآفرینان و جوانان جویای کار قطعا نیاز به آموزش و ارتقای مهارت دارند.

آشتاب گفت: سال گذشته با توجه به همکاری مشترکی که با فنی و حرفه‌ای وجود داشت و البته محدودیت کرونایی ۱۰ هزار و ۸۵۲ نفر دوره‌های آموزشی را در مراکز فنی و حرفه‌ای طی کرده‌اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خاطرنشان کرد: اعتقاد ما بر این است حتی کسانی که در مراکز کاریابی ثبت‌نام می‌کنند با توجه به استعدادسنجی که صورت می‌گیرد نیاز به آموزش دارند بنابراین تفاهم‌نامه‌ای با فنی و حرفه‌ای منعقد شده و آن‌ها را معرفی می‌کنیم که آموزش لازم را ببینند.

آشتاب اضافه کرد: یکی از مهمترین مشکلات جامعه جویای کار ما ضعف مهارتی آن‌ها است چون آموزشی که در دانشگاه می‌بینند جنبه تئوری دارد.

وی بیان کرد: به خاطر اینکه بتوان بین تئوری و عملی یک ارتباط و پیوند ایجاد کرد بهره‌مندی از ظرفیت آموزش فنی و حرفه‌ای می‌تواند مثمر ثمر باشد که هدف این تفاهم‌نامه نیز همین موضوع است.

۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۱۷
کد خبر : ۲۴۰,۹۷۷
کلیدواژه ها: دوره های آموزشی,فنی و حرفه ای,لرستان,علی آشتاب,مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید